Son Dakika Haberler

Arınç, tavır değiştirip dava kazandırdığı şirketin yönetim kuruluna girdi

Arınç, tavır değiştirip dava kazandırdığı şirketin yönetim kuruluna girdi
Okunma : Yorum Yap

Bülent Arınç, başhakem olduğu davada son anda tavır değiştirerek davayı kazandırdığı şirketin yönetim kuruluna girdi!

Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın, başhakemi olduğu davada son anda tavır değiştirerek davayı kazandırdığı şirketin yönetim kuruluna girdiğini söyledi.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Bülent Arınç’ın tarafsız başhakem olarak atandığı bir davada, son anda tavır değiştirerek davayı inşaat şirketine kazandırdığı, sonrasında ise söz konusu şirketin yönetim kuruluna girdiğini söyledi.

Altaylı, kendisinin de hakem olduğu davayı bugün köşesine taşıdı. Altaylı kat karşılığı bir inşaat şirketine arazisini veren yakınıyla ilgili davada kendisinden hakem olmasının istediğini, davanın tarafsız başhakeminin ise Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, eski AKP Milletvekili ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç olduğunu belirtti. Altaylı, aylar süren davanın geçen yıl sonuçlandığını ve Bülent Arınç’ın son anda tavır değiştirmesiyle inşaat şirketinin davayı kazandığını bildirdi.

“Buraya kadar her şey normal” diyen Altaylı, davanın ardından tarafların oturup anlaştığını aktardı. Altaylı, Bülent Arınç’ın ise daha sonra davayı kazanan inşaat şirketinin yönetimine girdiğini yazdı.

Altaylı, yazısına şöyle devam etti:

“Bunu niye mi yazdım! İnsanları daha iyi tanıyın diye. Hani Arınç’a “AK Parti’nin vicdanı” deniyor ya. “Vicdanı” tanıyın diye.”

ALTAYLI: İŞTE BELGESİ

Altaylı, yazısının tartışma yaratması ardından yeni bir açıklamada bulundu. Bazı haberlerin, Arınç’la ilgili sözlerini ‘iddia’ olarak verdiğini söyleyen Altaylı, “Bazıları Arınç’la ilgili yazdığıma iddia demiş. İddia değil gerçek. İşte KAP’a yapılan bildirim” ifadelerini kullanarak KAP’a yapılan bildirimin ekran görüntüsünü paylaştı.

Altaylı’nın kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)