Son Dakika Haberler

Artvin’deki köy halkının çağrısı duygulandırdı: Yardımları ihtiyacı olanlara gönderin

Artvin’deki köy halkının çağrısı duygulandırdı: Yardımları ihtiyacı olanlara gönderin
Okunma : Yorum Yap

Alışık olmadığımız davranış!

Yardım paketlerini çalıp satanlardan sonra Artvin’deki köy halkının çağrısı duygulandırdı: Artık yardım göndermeyin, bunlar bize yeter; ihtiyacı olanlara gönderin …


Artvin’in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapı zarar gördü. Yangın sonrası köy halkı için ülkenin her yerinden ve yurt dışından köye yardım yağdı. Yardımlar evlere sığmayınca koliler köy meydanında toplandı. Köy halkı, yardım gönderenlere teşekkür ederek artık ihtiyacı olanlara gönderilmesi konusunda çağrı yaptı.

Yangın felaketi sonrası Türkiye’nin dört bir yanından yardım yağan köyde, vatandaşlar, artık ihtiyaçlarının karşılandığını ve daha fazla yardım gönderilmemesini istedi. Köy halkı yardımların, israf olmaması için başka yerlerdeki farklı ihtiyaç sahiplerine iletilmesini istediğini açıkladı.

Köylülerden Mevlit Coşan, “3 katlı evim, ahırım yandı, hayatımızı oraya bağlamıştık, hayallerimiz oradaydı, hepsi gitti. Ama yaralarımız hızla sarıldı, sarılıyor” diye konuştu.

DHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)