Son Dakika Haberler

Aşı gönüllüsü olan Didem Arslan Yılmaz ve Sevilay Yılman: Bize ne yapıldı?

Aşı gönüllüsü olan Didem Arslan Yılmaz ve Sevilay Yılman: Bize ne yapıldı?
Okunma : Yorum Yap

Aşı gönüllüsü olan Didem Arslan Yılmaz ve Sevilay Yılman sordu: Bize ne yapıldı?

➡️Yılman: Gönüllü olarak bana neyin yapılıp yapılmadığını bir türlü öğrenemeyip kafayı sıyırdığım için yazmak zorunda kaldım…

➡️Aşı gönüllüsü olan gazeteciler Didem Arslan Yılmaz ve Sevilay Yılman sorularına yanıt alamayınca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenmek zorunda kaldı.

Sinovac aşısını gönüllü olarak yaptıran Gazeteciler Sevilay Yılman ve Didem Arslan Yılmaz şüphelerini dile getirdi. Yılman ve Arslan kendilerine aşı konusunda gerekli bilgilerin verilmediğini ifade ederek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslendi.

Habertürk’teki köşesinde aşı konusunu ele alan Sevilay Yılman, “Bayağı uğraştım böyle bir yazı kaleme almamak için. Tırmaladım adeta. Ama Sinovac aşısı gönüllüsü olarak bana neyin yapılıp yapılmadığını bir türlü öğrenemeyip kafayı sıyırdığım için de yazmak zorunda kaldım.” dedi.

Yılman, “Rica ediyorum… Özellikle de Bakan Fahrettin Koca’dan.” diyerek “Lütfen kırın şu kodları ve açıklayın sonuçları. Biz de artık bilelim bize ne denk gelmiş ve ne olacak bundan sonra değil mi? Sadece biz de değil… Şu an kullanmakta olduğumuz Sinovac’ın etkisini, koruma oranlarını tüm Türkiye de öğrensin” ifadelerini kullandı.

Yılman’ın paylaşımını alıntılayan Didem Arslan Yılmaz ise, “Sinovac aşısının Türkiye’deki FAZ-3 çalışmalarına katıldık, ben ve benim gibi yüzlerce gönüllü. Aşı çalışmasının sonuçlarını öğrenemiyoruz. Sonuçlar neden açıklanmıyor?” diyerek Bakan Koca’yı etiketledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)