Son Dakika Haberler

“Askıda ekmek” kampanyasına eleştiriler devam ediyor

“Askıda ekmek” kampanyasına eleştiriler devam ediyor
Okunma : Yorum Yap

“Askıda ekmek” kampanyasına eleştiriler devam ediyor: “Taş yerim, soyguncuların ekmeğini yemem”

Türkiye ekonomisini ve Maliye Bakanını öve öve bitiremeyen iktidarın küçük ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yoksullar için ‘askıda ekmek’ kampanyası başlattı. Bahçeli’nin çağrısıyla başlayan kampanyaya her çevreden tepki yağdı.

MHP’nin askıda ekmek uygulamasını başlatmasının ardından partinin Çankaya İlçe Başkanı Serkan Damar, kampanya kapsamında ‘askıda ekmek’ noktasını gösteren fotoğrafları Twitter hesabından, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda ‘Askıda Ekmek’ kampanyasını Çankaya ilçemizde başlatmış bulunmaktayız” notuyla paylaşmıştı. Fotoğrafta, ekmeklerin ulu orta asıldığının görülmesi üzerine ‘uygulamadaki yanlışlığa’ ve Bahçeli’nin çelişkili ifadelerine art arda tepki geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada askıda ekmek uygulamasına ilişkin eleştirilere yanıt verirken kullandığı ifadelerle de yine eleştirilerin hedefi oldu. Bahçeli, “Askıda ekmek kavgası manevi bir görevi ifa hassasiyetidir. Biz askıda ekmek koyduk, ekmeksizler saklandıkları delikten çıktı. Türkiye ekonomisi gücüne güç katacak, tüm art niyetli siyaset bezirganlarını ters köşeye yatıracaktır. Karadeniz’de bulunan 320 milyar m3’lük doğalgaz rezervine ilave olarak 85 milyar m3’lük doğalgaz bulunması ekonomide iyimserliği kamçılamıştır. Bu gelişmeler karşısında moralleri bozulan ekmeksizler kendilerini ele vermişlerdir. Askıda ekmek kampanyamıza kara çalanlar utanmalarını bilen gafillerdir. Bir ekonomist ‘İstediğiniz kadar posta arabasını arka arkaya ekleyin bundan tren olmayacaktır’ demiştir. Bırakın tren olmayı vagon olmaz bunlardan. Dün önüne konulan çanağı deviren kimliksizlerin zilletin askısında nasıl eridikleri görecekleri günler yakındır. Biz ekmeği askıya koyduk, helalden yana tercihimizi gösterdik. Biz ekmek diyoruz, millet diyoruz, refah diyoruz, bereket diyoruz, beka diyoruz, istiklal ve istikbal diyoruz. Büyük ve güçlü Türkiye’ye Cumhur İttifakı’yla ulaşacağımıza inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Askıda ekmek uygulamasının aleni şekilde yapılmasına ve Bahçeli’nin kendiyle çelişen sözlerine tepkiler dinmiyor. İşte onlardan birkaç örnek:

“MHP’nin ‘askıda ekmek’ kampanyası AKP’yi vurdu”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın, “Milletin kaynakları küçük bir zümreye feda ediliyor. Demokrasiyi askıya alırsanız ekmeği de askıya koyarsınız.” eleştirisinin yanı sıra diğer siyasilerden de tepki geldi.

“Taş yerim, yine de soyguncuların ekmeğini yemem!”

“Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu anlatan daha iyi bir fotoğraf yoktur”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)