Son Dakika Haberler

Atakan Sönmez’den Erdoğan’ı aklayan Soner Yalçın’a yanıt

Atakan Sönmez’den Erdoğan’ı aklayan Soner Yalçın’a yanıt
Okunma : Yorum Yap

Atakan Sönmez’den Erdoğan’ı aklayan Soner Yalçın’a yanıt

Atakan Sönmez, Müyesser Yıldız’ın tutuklanması ile ilgili “Asıl hedef Erdoğan” diyerek Cumhurbaşkanını aklayan Soner Yalçın’a yanıt verdi: “Yaşananların birkaç ‘kripto FETÖ’cünün işi’ olduğuna milleti ikna etmeye çalışıyorlar. Soner Yalçın da bu koronun orkestra şeflerinden biri”

Atakan Sönmez bugünkü köşesine, ‘muhalif’ olduğunu iddia eden gazeteci Soner Yalçın’ı taşıdı. Sönmez, “‘Demokrasi benim için bir tramvaydır, geleceğim yere gelince inerim’ diyen bir siyasetçinin her türlü antidemokratik uygulamadan hiç haberi olmadığını, bu yapılanların onun çevresindeki birkaç kötü niyetli kişinin ya da ‘kripto FETÖ’cünün işi’ olduğuna milleti ikna etmeye çalışıyorlar. Soner Yalçın da bu koronun orkestra şeflerinden biri.” dedi.

Odatv patronu Soner Yalçın, Odatv Ankara Temsilcisi Müyesser Yıldız’ın tutuklanması ile ilgili yazdığı yazıda, Erdoğan’ın sorumluluğunu aklayarak “asıl hedefin Erdoğan” olduğunu belirtmişti. Yalçın, “Odatv’ye 2011 yılında FETÖ eliyle yapılan kumpas ile… Odatv’ye 2020 yılında “birileri” eliyle yapılan kumpasın benzer olduğunu nasıl anlamazlar? Dün FETÖ nasıl iktidarın içindeyse… Bugün o “birilerinin” iktidarın içinde olduğunu nasıl görmezler? Asıl hedefleri Erdoğan; ve bunu üç beş partili dışında kavrayan yok!” dedi.

Gazeteci Atakan Sönmez, ima edilen “Erdoğan iyi ama çevresi kötü” mesajina, kendi köşesinden çok sert yanıt verdi.

Sönmez, “Soner Yalçın iyi ama çevresi kötü(!)” başlıklı yazısında şunları söyledi:

“Yalçın uzun süredir ısrarla ‘Erdoğan iyi ama çevresi kötü’ yazıları yazıyor”

Açıkçası Soner Yalçın’ın yazısı beni hiç şaşırtmadı. Çünkü Yalçın uzun süredir ısrarla ‘Erdoğan iyi ama çevresi kötü’ yazıları yazıyor.

YSK’nın Ekrem İmamoğlu’nun 13 bin oy farkla kazandığı İstanbul seçimlerini tamamen hukuksuz şekilde gasp ettiği 6 Mayıs tarihinden hemen bir gün sonra Sözcü gazetesinde yazdığı ‘Tarihsel blok’ başlıklı yazıda Erdoğan’ın başında olacağı ‘Türkiye İttifakı’ adlı tiyatroya katılmayan solcuları seçkincilikle ve emperyalizmin oyuncağı olmakla suçlayan Soner Yalçın değil miydi? Uzun bir süredir, Erdoğan ve AKP’nin içinde yer alacağı bir büyük koalisyon hayaline dair yazılar yazan da o değil mi? Soner Yalçın’ın eski ustası Doğu Perinçek’in bugün nerede durduğunu görünce hala birileri nasıl şaşırabiliyor ben de bunu anlamıyorum. Türkiye’de çeşitli ‘muhalif’ olduğunu iddia eden kesimlerin şöyle tuhaf bir savunma stratejileri gelişti. Antidemokratik bir saldırı ile karşı karşıya geldikleri zaman, AKP ve Reisi Erdoğan’a ‘FETÖ de böyle yapardı’ mesajı gönderiyorlar. Zannediyorlar ki, FETÖ’nün o dönem yaptıklarından Erdoğan’ın haberi yoktu!

‘Demokrasi benim için bir tramvaydır, geleceğim yere gelince inerim’ diyen bir siyasetçinin her türlü antidemokratik uygulamadan hiç haberi olmadığını, bu yapılanların onun çevresindeki birkaç kötü niyetli kişinin ya da ‘kripto FETÖ’cünün işi’ olduğuna milleti ikna etmeye çalışıyorlar. Soner Yalçın da bu koronun orkestra şeflerinden biri. Bunu yapanlar saflıklarından mı yoksa kurnazlıklarından mı yapar bilemem. Ama ne etik, ne ahlaki ne de onurlu bir duruş olmadığını dışarıdan bakan herkesin gördüğünü onlara söylemek gerekir. Ne yani, ‘Gezi’de polise emri ben verdim’ diyen Erdoğan’ın kendi itirafını unutup ‘Gezi’yi FETÖ’cü polisler ve Osman Kavala başlattı’ yalanına inanmamızı mı bekliyorsunuz? Ya da ‘Bu davanın savcısı benim’ diyen Erdoğan’ın, Ergenekon kumpasında rolü olmadığına… Dolmabahçe’de kurulan Çözüm Süreci masasını da ‘ben böyle bir mutabakat tanımıyorum’ diyen Erdoğan devirdiğine inanmayıp, çevresindeki kötü adamları mı arayacağız? Hem de toplantı boyunca defalarca kendisinin aranarak anbean her konuşmadan haberdar edildiğini bildiğimiz halde. Mavi Marmara gemisini ilk seferde İsrail’in üzerine salıp sonra da ‘Giderken benden mi izin aldınız’ demesinin sorumluluğunu nerede arayalım peki? ‘Mavi Marmara’yı ikinci kez gerekirse yanında askeri fırkateyn eşliğinde Gazze’ye yollayacağız’ deyip Mavi Marmara’ya yola çıkma izni vermeyen de AKP’ye sızan birkaç kripto FETÖ’cü müydü?

Yıllardır Erdoğan iktidar bloğunun tam merkezinde durdu. Dün FETÖ ile koalisyon yaparken de, bugün MHP ve Perinçek ile koalisyon yaparken de iktidarın merkezinde hep o vardı. Çevresindeki isimler sürekli değişti. Yola çıktıkları ile yolda değiştirdiklerinin listesi buradan köye yol olur. Ancak birileri hala, Erdoğan’ın iyi çevresinin kötü olduğunu söylemeye devam ediyor. Sahi sizin bu ‘iyi’den anladığınız nedir? Her daim ve her koşulda gemisini yüzdürmek midir?”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)