Son Dakika Haberler

Ataklı: Hazırlık yapıyorlar. Öcalan’ı ev hapsine alabilirler

Ataklı: Hazırlık yapıyorlar. Öcalan’ı ev hapsine alabilirler
Okunma : Yorum Yap

Ataklı: 70 yaş üstünü cezaevinden çıkarma hazırlığı var. Öcalan’ı ev hapsine alabilirler

Gazeteci Can Ataklı, Youtube kanalındaki gündeme ilişkin yorumlarda bulunduğu programında dikkat çeken bir iddiada bulundu. Ataklı, “70 yaş üstü hükümlülerin cezaevinden çıkarılmasına yönelik bir hazırlık yapıldığını ve Öcalan’ın da bundan yararlanması sağlanarak ev hapsine alınabileceğini” öne sürdü.

Ataklı, güvenilir bir kaynağına dayandırdığı kulis bilgisine göre “Cezaevlerindeki düzen nedeniyle cezasının miktarına bakılmaksızın bilfiil 20 yıl yatanlar ve 70 yaşının üzerinde olanlar ev hapsine alınacaktır” şeklinde bir düzenlemenin Meclis’e sunulacağını söyledi.

Ataklı, yasanın nasıl geçirileceği ve ne getireceğine dair şu yorumu yaptı:

“Şimdi bu dünyanın her yerinde olabilecek bir şey. Adam 20 yıl hapis yatmış. 70 yaşı da geçmiş. Bakın ev hapsi diyor, serbest bırakma değil. Şimdi bunu gece yarısı torba yasayla getirmeyi planlıyorlar. Bu madde geçerse ne olacak biliyor musunuz? Önce hiçbir şey anlamayacaklar. Torbanın içine atılacak. Geçti gitti. Sonra, ‘yasalar Anayasa’ya aykırı olamazlar’,  Anayasa’nın da eşitlik ilkesi var. Her ne kadar ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alanlar aftan yararlanamasa da bir süre sonra  Abdullah Öcalan, ev hapsine alınabilir”.

Ataklı, Meral Akşener’in partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada bu konudaki sözlerini hatırlatarak “Sakın ha! Sakın ha! Sakın ha!” vurgusuna dikkat çekti. Ataklı, Akşener’in Erdoğan’ın yaptığı hazırlığa dair duyum almış olabileceğini söyledi.

Öte yandan Ataklı, MHP’yi kaybetmesinin Erdoğan’ın umrunda olmayacağını çünkü MHP’nin oylarının kalmadığını öne sürdü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink