Son Dakika Haberler

Yağmanın ilk adımı! Atatürk Havalimanı, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne devredildi

Yağmanın ilk adımı! Atatürk Havalimanı, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne devredildi
Okunma : Yorum Yap

Yağmanın ilk adımı! Atatürk Havalimanı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olan Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne devredildi


Atatürk Havalimanı’nın artık havacılık hizmeti verme özelliğini yitirdiği için Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden alınarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olan Milli Emlak Genel Müdürlüğü envanterine aktarıldığı ortaya çıktı.

İstanbul Havalimanı inşaatının tamamlanmasının ardından kullanım dışı kalan Atatürk Havalimanı, Koronavirüs nedeniyle hastane yapımı için atılan temel ile pist özelliğini de kaybetti. Atatürk Havalimanı, havacılık yapma özelliğini yitirdiği için Milli Emlak’a devredildi.

Habertürk Gazetesi’nden Güntay Şimşek’in yazısına göre Atatürk Havalimanı, havacılık yapma özelliğini yitirdiği için Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne devredildi. İki pistin; 17-35 sağ ve sol pistlerin üzerine yapılmakta olan salgın hastanesiyle gündemde olan havalimanının geleceğinden Milli Emlak Genel Müdürlüğü sorumlu olacak. DHMİ’ye tahsisli olan meydan, tahsis edilme şartlarını kaybetmesi sebebiyle Milli Emlak tarafından geri alındı. Ancak Atatürk Havalimanı’ndan VIP uçuşlar, genel havacılık faaliyetleri ve kargo uçuşları yapılması için yeni bir tahsis söz konusu. Ataköy-Florya yönündeki 05-23 pistinin bahsedilen uçuşlar için kullanılması için düzenleme yapılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)