Son Dakika Haberler

Avrupa Wushu Federasyonu, ‘çakma federasyon’ kuran Türkiye’nin üyeliğini feshetti!

Avrupa Wushu Federasyonu, ‘çakma federasyon’ kuran Türkiye’nin üyeliğini feshetti!
Okunma : Yorum Yap

Avrupa Wushu Federasyonu, ‘çakma federasyon’ kuran Türkiye’nin üyeliğini feshetti! ….

➡️Türkiye Wushu Federasyonu’nun usulsüzlükleri bitmek bilmiyor. Skandallarıyla sık sık gündeme gelen federasyon şimdi de kurduğu ‘çakma federasyon’ ile Avrupa Wushu Federasyonu’ndaki üyeliğinden oldu. Türkiye federasyonu, eşofmanları parayla satıp sporcuları dolandırmasının yanısıra Hizbullah davasından hapis yatan bir kişiyi de Üst İstişare Kurulu Üyesi yapmasıyla gündemde.

Avrupa Wushu Federasyonu, Türkiye’nin üyeliğini feshetti.

Türkiye Wushu Federasyonu Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün önderliğinde EUWUF adlı ‘çakma’ bir Avrupa Federasyonu kurulduğu gerekçesiyle, Avrupa Wushu Federasyonu Türkiye’nin üyeliğini feshetti.

Türkiye Wushu Federasyonu’nun (TWF) yeni bir skandalı daha ortaya çıktı. TWF Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün önderliğinde EUWUF adlı ‘korsan’ bir Avrupa Federasyonu kurulurken Avrupa Wushu Federasyonu (EWUF) bu oluşumdan dolayı Türkiye’nin üyeliğini feshetti.

BirGün’ün haberine göre, Türkiye Wushu Federasyonu Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün önderliğinde EUWUF adlı ‘korsan’ bir Avrupa Federasyonu kurulması nedeniyle açıklama yapan EWUF Kurucu Başkanı Raymond William Smith; Andorra, Ermenistan, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Güney Kıbrıs, Karadağ, Kuzey Makedonya, Slovenya, Sırbistan ve Türkiye’nin üyeliğiyle kurulan bu federasyonun yasal olmadığını ve korsan olduğunu ifade etti.

Korsan federasyonda 5 kişi kaldı

Avrupa Wushu Federasyonu ilgili ülkelerin spor bakanlıklarına uyarı bildirgesi yollayarak üyeliklerini askıya aldığını açıklamasıyla birlikte birçok ülke Akyüz’ün kurulumunda önemli rol oynadığı EUWUF’tan ayrıldı ve EWUF’a geri döndü. Gelişme sonrası, Abdurrahman Akyüz’ün başkanvekili olduğu federasyonun üye sayısı beşe indi. Üye olarak kalan ülkeler Türkiye, Belçika, Hırvatistan, Slovenya, Sırbistan ve Güney Kıbrıs.

Avrupa Wushu Federasyonu ve Dünya Wushu Federasyonu’nun (IWUF) Başkanvekili Gleb Muzrukov, ‘korsan’ federasyonun dağıtılmasıyla ilgili başvuruda bulunurken, koronavirüs salgını nedeniyle 4 Mart 2020’de IWUF toplantısı gerçekleşemedi.

Türkiye’nin turnuvalara katılamayacak Akyüz’ün başını çektiği federasyonun askıya alınmasına kesin gözüyle bakılırken, EWUF’un yapılan açıklamada Abdurrahman Akyüz’ün kurucularından olduğu federasyona üye olan ülkelerin resmi turnuvalara katılamayacağı bildirildi.

Bir skandal daha: Wushu yöneticisi Hizbullah’tan hapis yatmış

Skandallarla gündemden düşmeyen Türkiye Wushu Federasyonu Üst İstişare Kurulu Üyesi Abdülaziz Velioğlu’nun da Hizbullah operasyonlarında tutuklanıp, hapis yattığı ortaya çıkmıştı.

Eşofmanı parayla satıp sporcuları dolandırmışlar

Türkiye Wushu Federasyonu’nun usulsüzlükleri bitmek bilmiyor. Yapılan usulsüzlüklerle gündemden düşmeyen TWF’nin ulusal takım eşofmanını dahi sporculara parayla satarak sporcuları dolandırdıkları ortaya çıktı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)