Son Dakika Haberler

Avukatları, “Öcalan’ın öldüğüne” ilişkin iddiaları ciddiye aldıklarını açıkladı

Avukatları, “Öcalan’ın öldüğüne” ilişkin iddiaları ciddiye aldıklarını açıkladı
Okunma : Yorum Yap

Avukatları, Öcalan’a  ilişkin iddiaları ciddiye aldıklarını açıkladı. Bir süredir, sosyal medyada bazı anonim hesaplardan Öcalan’ın öldüğüne dair paylaşımlar yapılıyor…

-Öcalan’ın avukatları, “Anonim hesaplardan dile getirilen bazı iddialar var. İddiaları ciddiye alıyoruz, görüş izni verilmeli” dedi…Asrın Hukuk Bürosu, PKK lideri Abdullah Öcalan ile ilgili bazı anonim hesaplarından paylaşılan iddialara ilişkin açıklama yaptı. Avukatlar, ‘Endişelerin giderilmesi için İmralı ile en erken iletişim kanalları kurulmalı’ çağrısında bulundu.

Asrın Hukuk Bürosu, Abdullah Öcalan ile ilgili sosyal medya hesaplarından paylaşılan iddialara ilişkin yazılı açıklama yaptı. “İmralı Cezaevi’nde bulunan müvekkillerimiz Sn. Abdullah Öcalan, Sn. Ömer Hayri Konar, Sn. Hamili Yıldırım ve Sn. Veysi Aktaş ile herhangi bir şekilde iletişim kuramamaktayız” denilen açıklamada İmralı Cezaevi’ndeki son avukat görüşmesinin sadece Öcalan ile sınırlı olmak üzere 7 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleştiği belirtildi.

“Müvekkillerimizin dış dünya ile son iletişimi 27 Nisan 2020 tarihinde pandemi vesilesi ile ilk defa tanınmış olan telefon hakkı kapsamında olmuştur” denilen açıklamada, gündeme getirilen iddiaların ciddiye alındığı kaydedildi.

‘İDDİALARI CİDDİYETLE İNCELİYORUZ’


27 Nisan’dan bu yana Öcalan’dan bir haber alınmadığı belirtilen açıklama şöyle:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)