Son Dakika Haberler

Gericilerin sesi Boynukalın’lar: Ayasofya Cami imamı Mehmet Boynukalın’ın yeğeni bakın kim çıktı!

Gericilerin sesi Boynukalın’lar: Ayasofya Cami imamı Mehmet Boynukalın’ın yeğeni bakın kim çıktı!
Okunma : Yorum Yap

Gericilerin sesi Boynukalın’lar: Ayasofya Cami imamı Mehmet Boynukalın’ın yeğeni bakın kim çıktı!

Yaptığı siyasi yorumlarla ve girdiği polemiklerle sosyal medya fenomeni haline gelen Ayasofya Cami imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’ın yeğeni Abdürrahim Boynukalın’ın sosyal medya paylaşımları dikkat çekti. AKP Londra temsilcisi olarak görevine devam eden Abdürrahim Boynukalın’ın paylaşımları en az Ayasofya Camii imamı kadar gerici ifadelerle dikkat çekiyor. Kamuoyu Abdürrahim Boynukalın’ı 200 kişilik sopalı bir grupla Hürriyet gazetesini basmasıyla hatırlıyor…


Gündeme ilişkin yaptığı açıklamalarla tepki çeken Ayasofya ‘Baş İmam’ı Mehmet Boynukalın ile yeğeni Abdurrahim Boynukalın gericilikte yarışıyor. Abdürrahim Boynukalın’ın sosyal medya paylaşımları ise fazlasıyla dikkat çekici.

‘İstanbul Sözleşmesi’ yerineİslam’ın müthiş örnekliğini gösteren alnımızın akı metinler’…


AKP Londra Temsilciliği görevinde bulunan Boynukalın, İstanbul Sözleşmesi’nin yürürlükten kaldırılmasına işaret ederek “Alimlerden beklentimiz kaldırılan şeylerin yerine behemehal İslam’ın müthiş örnekliğini gösteren alnımızın akı metinleri memlekete sunmak için çalışmalara başlamalarıdır” dedi.

Laiklik karşıtı çevrelerin “kahraman”ı haline gelen Ayasofya ‘Baş İmam’ı Mehmet Boynukalın’ın polemikleri hem muhalefeti hem de artık iktidarı rahatsız ediyor. Son olarak döviz kurundaki sert dalgalanma sonrası yaşananları insanların “korku ve açlıkla sınandığını” bildiren bir ayet paylaşarak açıklamaya çalışan Boynukalın, iktidar kanadından da art arda ‘uyarı’ aldı.

Kuran’daki Bakara Suresi’nden Türkçesi “Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla; mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle sınayacağız. Sabredenleri müjdele! Onlar, başlarına bir musibet geldiğinde, “Doğrusu biz Allah’a aidiz ve kuşkusuz O’na döneceğiz” derler. İşte rablerinin lutufları ve rahmeti bunlar içindir ve işte doğru yola ulaşmış olanlar da bunlardır” ayetlerini paylaşan Boynukalın’ın yeğeni de atağa geçti.

AKP Londra Temsilcisi Abdurrahim Boynukalın, İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılması sonrası İslami anlayışa uygun düzenlemeler için çalışmalara başlanması çağrısında bulundu. Mehmet Boynukalın, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi sonrası sevincini “İstanbul sözleşmesi kaldırılmış. Hamdolsun. Allah razı olsun. Haklı ve güçlü insan = Haklı ve güçlü Türkiye” ifadeleriyle dile getirmişti. Yeğen Abdurrahim Boynukalın ise “Alimlerden beklentimiz burada boş vakit geçirmeleri değil; istekleri doğrultusunda kaldırılan şeylerin yerine behemehal evrensel normlara uygun, geleneklerden kopmayan, İslam’ın müthiş örnekliğini gösteren alnımızın akı metinleri memlekete sunmak için çalışmalara başlamalarıdır. Etrafınızdaki kalabalıklar ve sosyal medya şehveti sizi şaşırtmasın. Bize bunu borçlusunuz.” diye yazdı. Ancak Boynukalın daha sonra bu paylaşımlarını bir açıklama yapmadan sildi. 

GAZETEYİ BASMIŞTI


AKP’den milletvekilliği de yapan eski Gençlik Kolları Başkanı ve Gençlik Spor Bakan Yardımcısı Abdürrahim Boynukalın, 6 Eylül 2015’te Bağcılar’daki Hürriyet Gazetesi binasına 200 kişi ile taşlı sopalı baskın yapmış, tehditler savurmuştu. Abdürrahim Boynukalın halen AKP’nin Londra temsilcisi olarak İngiltere’de bulunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)