Son Dakika Haberler

Ayasofya’nın baş imamından yeni anayasa çağrısı: Laiklik ilkesi olmasın

Ayasofya’nın baş imamından yeni anayasa çağrısı: Laiklik ilkesi olmasın
Okunma : Yorum Yap

Ayasofya’nın baş imamından yeni anayasa çağrısı: Laiklik ilkesi olmasın…

-Şeriat hasreti çekenler bir bir ortaya çıkıyor! Ayasofya baş imamı Mehmet Boynukalın, yeni anayasada laiklik ilkesinin yer almaması yönünde çağrı yaptı. Boynukalın, ‘Anayasada İslam olsun’ ifadelerini kullandı.


AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘yeni anayasa’ çıkışı sonrası yapılan yorum ve tartışmalara camiye çevrilen Ayasofya’ya “baş imam” olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Boynukalın da katıldı.

Boynukalın, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerinden biri olan laikliğin yeni anayasada yer almamasını istedi.

Nihayet Cumhuriyet’i hatırladı!


Boynukalın, Twitter hesabından “1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslam’dı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün” ifadelerini kullandı. Ayasofya baş imamı mesajını #AnayasadaİslamOlsun etiketiyle bitirdi.


Boynukalın’ın Cumhuriyeti hatırlaması şaşırttı.

“Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman’ın cesetleri camilere sokulmasın” çağrısına destek vermişti


Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, daha önce de Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ebubekir Sifil’in Diyanet’e yaptığı “Yılmaz Özdil’in ve Cüneyt Akman’ın cesetleri camilere sokulmasın, cenazeleri kılınmasın” çağrısına destek vermişti. Boynukalın, Özdil ve Akman’ın Allah’ın ayetleriyle alay ederek “küfür”e girdiğini öne sürmüş ve “Dolayısıyla Ebubekir Sifil hoca doğru söylemiş” demişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)