Son Dakika Haberler

Ayasofya’nın eski imamına ‘gerici’ adımlar yetmiyor: ‘TRT Diyanet Çocuk Kanalı’ yetmedi, ‘BabyTV’ istedi

Ayasofya’nın eski imamına ‘gerici’ adımlar yetmiyor: ‘TRT Diyanet Çocuk Kanalı’ yetmedi, ‘BabyTV’ istedi
Okunma : Yorum Yap

“Bebek şarkılarında domuz imgesi kullanılıyormuş!”

💥Ayasofya’nın eski imamına ‘gerici’ adımlar yetmiyor: ‘TRT Diyanet Çocuk Kanalı’ yetmedi, ‘BabyTV’ istedi

Gerici açıklamaları ile sık sık adından söz ettiren Ayasofya’nın eski baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, ‘domuz’ şarkılarından rahatsız olduğu için TRT’ye 0-3 yaş arası bebeklere yönelik dine uygun bir kanal kurulmasını önerdi.

Boynukalın: “Bebek şarkılarında domuz imgesi kullanılıyor”

Camiye dönüştürülen Ayasofya’nın eski baş imamı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hocası Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, TRT’ye 0-3 yaş çocuklar için ‘Babytv’ önerisinde” bulundu.

“TRT Diyanet Çocuk Kanalı” kurulması için TRT ile Diyanet İşleri arasında protokol imzalanmıştı. Bu karar için memnuniyetini “Çok önemli bir adım, Allah razı olsun” diyerek dile getiren Boynukalın, TRT’ye bir de 0-3 yaş arası çocuklar için kanal kurulması çağrısında bulundu. Boynukalın çağrısını “Mevcut kanallarda bebek şarkılarında domuz imgesi kullanılıyor, bilinçaltına yerleştiriliyor” diyerek gerekçelendirdi.

Baş imamlık görevi boyunca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Cumhuriyet ve laiklik karşıtı çevrelerin kahramanlarından biri haline gelen Mehmet Boynukalın, görevinden ayrılışı sonrasında paylaşımlarını hakaretlerle sürdürmüştü. Boynukalın sözkonusu paylaşımlarından birinde “Merak etmeyin ey güruh, haram ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)