Son Dakika Haberler

Helal kokainmiş! Ayvatoğlu ev hapsinde, diğerleri serbest!

Helal kokainmiş! Ayvatoğlu ev hapsinde, diğerleri serbest!
Okunma : Yorum Yap

Helal kokainmiş!

Ayvatoğlu ev hapsinde, diğerleri serbest!

-Uyuşturucu kullanmaktan ve temin etmekten tutuklanması istenen AKP’li Kürşat Ayvatoğlu hakkında ev hapsi kararı verildi. Ayvatoğlu ile birlikte adliyeye sevk edilen diğer 5 kişi ise serbest bırakıldı. Ayvatoğlu, ikinci kez gözaltına alınınca “kokain kullandığını” itiraf etmişti…

Lüks araçta uyuşturucu kullandığı görüntüler nedeniyle gözaltına alınan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu hakkında ev hapsi kararı verildi.

Lüks aracında kokain kullandığı görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine gözaltına alınan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu hakkında ev hapsi kararı verildi. Savcılık sorgusunda kokain için “pudra şekeri” savunması yapan eski AKP Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu, ikinci kez gözaltına alınınca “kokain kullandığını” itiraf etti.

Savcı, Ayvatoğlu’nun arasında bulunduğu 6 şüpheliyi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti.

Ankaragazetecisi.com’dan Alican Uludağ’ın haberine göre, serbest bırakıldıktan sonra önceki gün yeniden gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu’nun Ankara Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı. Ayvatoğlu ile birlikte toplam 6 şüpheli akşam saatlerinde Ankara Adliyesine sevk edildi.

Şüphelilerden 3’ünün Ayvatoğlu ile birlikte araçta bulunan kişiler olduğu, kalan 2’sinin ise Ayvatoğlu’na kokaini temin eden şüpheliler olduğu öğrenildi. Alınan bilgiye göre, Kürşat Ayvatoğlu’nun ikinci kez gözaltına alındıktan sonra verdiği ifadede, bu kez görüntülerdeki maddenin kokain olduğunu itiraf etti. Ayvatoğlu’nun ifadesinde kendisine kokaini satan kişinin de ismini verdiği kaydedildi.

TUTUKLAMA İSTEMİYLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİLER

Soruşturma savcısı, ifadeler sonrası, 6 şüpheliyi tutuklama talebi ile nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk etti. Ayvatoğlu’nun TCK’nın 188. maddesinin 3. fıkrasında yer alan “uyuşturucu ticareti” ile suçlandığı, görüntüleri çeken kişinin ise “uyuşturucu kullanmayı özendirmek” ile suçlandığı belirtildi. Ayvatoğlu, sulh ceza hakimi tarafından 14 dakika sorgulandı.

DİĞER ŞÜPHELİLER SERBEST BIRAKILDI

Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimliği, Kürşat Ayvatoğlu’nun ev hapsi şartıyla adli kontrol altına alınmasına karar verdi. Diğer şüpheliler serbest bırakıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)