Son Dakika Haberler

Bahçeli, Atatürk’e ‘lanet okuyanı’ değil, eleştirenleri bölücülükle suçladı

Bahçeli, Atatürk’e ‘lanet okuyanı’ değil, eleştirenleri bölücülükle suçladı
Okunma : Yorum Yap

Bahçeli, Atatürk’e ‘lanet okuyanı’ değil, eleştirenleri bölücülükle suçladıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘Atatürk’e hakaret’ eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı savunarak ona tepki gösterenlerin kötü niyetli olduğunu söyledi. Bahçeli, bu yaklaşımın “bölücülük” olduğunu savundu.

Ayasofya caminin müze statüsünden çıkarılmasının ardından kılınan ilk namazdaki Ali Erbaş’ın hutbesi günlerdir tartışma konusu. Erbaş, Diyanet’in sitesindeki hutbe üzerinde değişiklik yaparak Atatürk’e lanet okumuştu. Muhalefetin sert tepki gösterdiği ve suç duyurusunda bulunduğu Erbaş, günler sonra sessizliğini bozarak sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirtti. Erbaş’a bir destek de iktidarın küçük ortağı MHP’nin liderinden geldi. Bahçeli, Erbaş’ın sözlerini eleştirenlere ‘Türkiye’yi uçuruma çekmenin zehirli hazırlığıdır’ diyerek tepki gösterdi.

Devlet Bahçeli, “Atatürk’e lanet okunduğu yalanıyla imal ve inşa edilen kutuplaşma zalim bir bölücülüktür” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli’nin açıklamaları şöyle oldu:

Atatürk’e hakaret ve hıyanet vatan hainliğidir. Herkes susup seyretse bile böylesi bir rezilliğe Milliyetçi Hareket Partisi’nin sessiz kalması, seyirci olması varlığını inkârdır. Aziz Atatürk’e lanet değil, rahmet okunur, dua edilir, minnet, şükran hisleriyle muhterem hatırası yad edilip emanetlerine sahip çıkılır. Atatürk’e lanet okunduğu yalanıyla imal ve inşa edilen kutuplaşma zalim bir bölücülüktür, Türkiye’yi uçuruma çekmenin zehirli hazırlığıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)