Son Dakika Haberler

“Bahçeli, Atatürk’e lanet okuyarak nefret uyandıran imama ‘FETÖ’ göndermesi yaparak AKP’yi akladı!”

“Bahçeli, Atatürk’e lanet okuyarak nefret uyandıran imama ‘FETÖ’ göndermesi yaparak AKP’yi akladı!”
Okunma : Yorum Yap

Bahçeli, Atatürk’e lanet okuyarak nefret uyandıran imama ‘FETÖ’ göndermesi yaparak AKP’yi akladı!

💥Devlet Bahçeli, Atatürk’e lanet okuyan eski imama “Suyu bulandıran, ortamı kızıştıran, bunu da Müslüman kisvesi altında yapan kişilerin bu yaptıkları provokasyondur. Maksatları araştırılmalıdır. Gizli FETÖ’cü olup olmadıkları incelenmelidir” sözleriyle tepki gösterdi…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında Atatürk’e lanet okuyan imama ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli, imama sert tepki gösterirken “gizli FETÖ’cü” göndermesi yaptı. Bahçeli’nin bu tavrı “AKP’yi aklamak” olarak yorumlandı.

Bahçeli, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın torunu ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un oğlunun “icazet aldığı” Ayasofya Camisi’ndeki törende, imam Mustafa Demirkan’ın “Onlardan daha zalim, daha kâfir kim olabilir. Ya Rabbi, o zihniyetin bir daha bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” sözleriyle Ayasofya’yı müzeye çeviren Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuması üzerine sessizliğini bozdu.

Bahçeli’nin konuya ilişkin sözleri şöyle:

► Atatürk bizim börkümüzdür, birliğimizdir, simgesidir, ona laf yoktur. Baş giderse börk gider. Börk giderse il gider, iffet gider.

► Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e tahammülsüzlük, Türkiye Cumhuriyeti’ne tahammülsüzlüktür. Atatürk düşmanlığı yapmak ihanete hizmettir.

►Bugün varsak, bugün hayattaysak bunun şeref payesi Türk tarih silsilesinde müstesna bir yeri olan Aziz Atatürk’ündür. İdeolojik dogmalarla, keskin önyargılarla Atatürk düşmanlığı yapmak, millete değil hıyanete hizmettir.

►Ayasofya-ı Kebir Camii açılmışken nükseden Atatürk alerjisinin esas gerekçesini nasıl okumalı, nasıl anlamalıyız.

►Her güzel ve memnuniyet verici gelişmelerin yaşandığı bir dönemde suyu bulandıran, ortalığı karıştıran, bunu da Müslüman kisvesi altında yapan kişilerin Türkiye’nin huzuruyla oynamaları provokasyondur. Bunlar iyi araştırımalı, maksatları derinlemesine tahlil edilmelidir. Gizli FETÖ’cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir. Vaazlarıyla milli birliğimizi yaralamaya, tarihi şahsiyetlerimizi kötülemeye hiç kimse cüret etmemelidir.

►Atatürk’e mühtan edenlerin milletimizin gözünde zerre değeri olmayacaktır.

►Zira Atatürk milli birliğimizin ortak paydasıdır. Kim Gazi Paşa’ya saldırıyorsa, kimin Gazi Paşa’ya kötü sözü dokunmuşsa ya soy kütüğünde bir karanlık nokta ya da mazisinde yüzünü kara çıkaracak bir mahcubiyeti vardır. Atatürk’ün manevi hatırasına hezeyanla izam etmek İslam’a katkı mıdır?

►Atatürk’e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını mı sanıyorlar? Atatürk’e en ağır sözleri reva görenler, Türk milletinin ruhunu okşadıklarını mı düşünüyorlar.

►Ey kendini bilmez akılsızlar. Atatürk’ümüzden ne istiyorsunuz? O tarih sahnesine çıkmasaydı, Türklüğün kıvancı, İslam’ın bekçisi olmasaydı doğduğunuzda kulağınıza ezan mı okunur yoksa bir kilisede vaftiz mi edilirdiniz?

►Atatürk’ün hatıralarına ve heykellerine saldıran zavallılar, sizin yel değirmenlerine savaş açan Don Kişot’tan ve yancısından ne farkınız vardır. Yüce dinimizde açıkça haram işleyen bir günahkara bile hakaret uygun bulunmamıştır. Dirilere olduğu gibi ölülere de sövmek Hazreti Peygamber tarafından kesinlikle yasaklanmıştır.

►Atatürk Türkiye’dir, Atatürk Cumhuriyet’tir. Onu rahmetle anmak, ona saygı duymak, onun eserlerine sadık kalmak, her nesil, her Türk evladı için ödevdir. Emel sahiplerini uyarıyorum. Atatürk’ten elinizi çekiniz, dilinizi susturun.

►Milliyetçi Hareket Partisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sonuna kadar sahip çıkacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)