Son Dakika Haberler

Bahçeli, ‘üç hilal’ dövmesini sorguladı: Bu bir tertip mi yoksa…

Bahçeli, ‘üç hilal’ dövmesini sorguladı: Bu bir tertip mi yoksa…
Okunma : Yorum Yap

Bahçeli, 92 yaşındaki kadını tecavüz edip öldüren şüphelinin ‘üç hilal’ dövmesinin görüntülenmesini sorguladı: Bu bir tertip mi yoksa…


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Aydın’da cinsel saldırıya uğradıktan sonra katledilen 92 yaşındaki kadının failinin bileğindeki üç hilal dövmesiyle ilgili, “Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur” dedi.

Bahçeli, sosyal medya hesabından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi kadına yönelik şiddet olaylarına tepki gösteren bir mesaj paylaştı.


Bahçeli’nin paylaşımı şöyle:

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün hemen öncesinde ülkemizin farklı yerlerinde yaşanan şiddet ve cinayet vakaları insanım diyen herkesin kanını dondurmuştur. Suçsuz ve günahsız masum kadınlara yönelmiş hunhar saldırılar toplumsal huzur ve insanlık değerlerini hedef almıştır. Samsun’un Canik ilçesinde, yanında küçücük kızı olmasına rağmen boşandığı eski eşi tarafından sokak ortasında hiç acımadan, hiç gözünün yaşına bakılmadan alçakça dövülen hanım kardeşimiz bizleri derinden yaralamıştır. Bu caniye zalimliğinin hesabı sonuna kadar sorulmalıdır.” 


ÜÇ HİLAL AÇIKLAMASI


“Bir diğer sarsıcı olay ise Aydın’da görülmüştür. 92 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunduktan hemen sonra boğarak öldüren bir katil Nazilli’de bir otel odasında yakalanmıştır. Bu cinayetin failinin en ağır cezaya çarptırılması insanlık onurunun bir gereğidir. 92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada, kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi ise dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur. Gerek güvenlik güçlerimiz, gerek adli makamlarımız, gerekse de Aydın il teşkilatımız üç hilalli dövmeyle afişe edilen cani hakkında ihtiyaç olan incelemeleri derinleştirmelidir. Bir kadına el uzatan, dil uzatan, kanına ve canına kast eden bir yaratığa tahammülümüz yoktur.”

“ASLA GÖZ YUMMAYACAKTIR”


“Milliyetçi Hareket Partisi, lekesiz, gölgesiz ve şüphesiz ambleminin istismarına, adi bir suçlu vasıtasıyla karalanmasına asla göz yummayacaktır. Süreç nereye gidiyorsa oraya kadar götürülmeli, katil cezasını bulmalı, eğer varsa arkasındaki provokatörler deşifre edilmelidir. Kadın cinayetlerini, kadına şiddeti bütün kalbimle ve hissiyatımla lanetliyorum. Aydın’da katledilen merhumeye Allah’tan rahmet niyaz ediyor, Samsun’da menfur saldırıya uğrayan kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)