Son Dakika Haberler

Bahçeli saldırılara kılıf buldu: “Kendi kendilerine saldırı düzenletenler”

Bahçeli saldırılara kılıf buldu: “Kendi kendilerine saldırı düzenletenler”
Okunma : Yorum Yap

Ülkücülere düzenlenen ‘faşist saldırı’ sonrası, Bahçeli’den ‘duruma yakışır’ açıklama!

➡️Bahçeli saldırılara böyle kılıf buldu: “Kendi kendilerine saldırı düzenletenler” …

➡️MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ülkücü kökenli Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a düzenlenen saldırıyla ilgili “kendi kendilerine saldırı düzenletenler” ifadesini kullandı. Bahçeli ayrıca, Ahmet Davutoğlu’nun koalisyon görüşmeleri sırasında kendilerini ziyaret ettiğini hatırlatarak “Biz onun namertliğini iyi biliriz. Koalisyon hükümeti kurmak amacıyla bize geldiğinde söylediklerini açıklamış olsaydık insan içine çıkacak hali kalmazdı” dedi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis Grup toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bahçeli, son günlerde gündeme gelen şiddet olayları ile ilgili “Kendilerine saldırı düzenlettirip, evlerinin balkonundan kameraya alıyorlar” iddiasında bulundu.

İYİ Parti, CHP ve HDP’ye sert sözlerle yüklenen Bahçeli, HDP’nin kapatılma çağrısını yineledi. Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör ataması sonrasında başlayan protestoları da eleştiren Bahçeli, Ahmet Davutoğlu hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.
Ahmet Davutoğlu’nun koalisyon görüşmeleri sırasında kendilerini ziyaret ettiğini hatırlatan Bahçeli, “Biz onun namertliğini iyi biliriz. Koalisyon hükümeti kurmak amacıyla bize geldiğinde söylediklerini açıklamış olsaydık insan içine çıkacak hali kalmazdı” şeklinde konuştu.

İşte Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar:

“Çakallık yapana Bozkurt gibi dikiliriz”


Bizi arayan çarpık kulislerinde, çıkar lobilerinde, çorap ortamlarda değil Türk milletinin varlığında bulacaktır, nitekim bariz farkımız da budur. Geldiğimiz yer belli, varacağımız yer bellidir. 3-5 kendini bilmezin 5-10 densizin karalamasıyla yolumuzdan dönecek değiliz, mahcubiyetimiz yok ki yüzümüz kızarsın. Mağlubiyetimiz yok ki başımız öne eğilsin, açığımız yok ki korkularımız öne çıksın.

Biz onun bunun ne dediğine bakmıyoruz, millet, ecdat ne diyor, Allah ne buyuruyor ona bakıyoruz. Fanatizmin uşağı olanlar MHP ile boy ölçüşemez. Hep aynı ilkellikler, hep bildik tahrik ve bayatlamış suçlamalar tekraren tedavüle sokulmuştur.

MHP’yi şiddet yanlısı göstermek, sokak diline saplanıp kaldığını iddia etmek ayıplı ve ahlaksız bir suçlamadır. İnsan sevgimizin sadakasını versek 7 sülalesine yetecek olan çevrelerin partimizi kavga ve karışıklıkla bir gösterme çabası hayasız bir tuzaktır.

Biz bu tuzağa düşmeyiz, kara kampanyalara asla teslim olmayız. Kum torbası gibi hiç değiliz, uysal koyun görülemeyiz, çakallık yapana Bozkurt gibi dikiliriz.

“Taraf olmadığımız saldırının faili olarak gösterilmek ucuz bir provokasyon taktiğidir”


Bazı gazeteci ve siyasetçilere yönelik saldırılarda milliyetçi-ülkücü hareket arasında bağ kurmak zorba ve zorlama bir isnattır. Taraf olmadığımız saldırının faili olarak gösterilmek ucuz bir provokasyon taktiğidir. Hiç kimse şiddet ihalesini üzerimize yıkmaya çalışmasın.

Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize edenler, sudan sebeplerle ve kişisel anlaşmazlıklarla husumet çemberine sıkışınlar suç ve suçluyu uzaklarda araştırmasınlar. Sicili kabarık bir siyasetçinin evinin balkonuna kamera yerleştirip kavga anını kayda aldırması sonra da dönüp masumiyet pozuna bürünmesi, bununla da yetinmeyip ‘Bana saldırdılar’ çığırtkanlığına tevessül etmesi bildik bir numaradır. Film setlerinde görülebilecek bu numaralar eskimiş alıcısı da kalmamıştır.

ABD’deki başkanlık makamının devir teslim dönemine isabet eden bir süreçte Serok Ahmet’in telaşla harekete geçmesi, sözde gazetenin istismarla yoğurulmuş haberleri, malum saldırıların gerçekleşme zamanlaması dikkatle analiz edilmesi gereken bir kurguya delalettir. Ülkücüleri suçlu göstermek, Cumhur İttifakı’nda sorun varmış gibi servis etmek, iç huzursuzsuzluk yaratmak için toplumsal hassasiyetlerle oynamak zillet ittifakına ulaşmış görev emridir.

“Serok Ahmet’in koalisyon hükümeti için bize geldiğinde söylediklerini açıklamış olsaydık insan içine çıkacak hali kalmazdı”

 

CHP ve İP’in parlamenter sistem arayışında son haline gelmesi, Rusya’daki benzer bir krizin gösterilmesi tehlikeli sinyaller arasındadır.

Boğaziçi Üniversitesi’nde 24 gündür süregelen eylemler bize göre prova niteliği taşımaktadır.

MHP ile Cumhur İttifakı’nın neden hedefe konulduğu ortaya çıkaracaktır. Cumhur İttifakı kaos hayallerini suya düşürmektedir, milli birlik ve iç huzur ortamını baltalamayı düşünenleri şaşkına çevirmektedir.

Serok Ahmet’in MHP düşmanlığı rastlantı değildir. Her karışıklığın altında parmak izi bulunan Serok’un konuşmaya ne hakkı ne de haddi vardır. Biz onun namertliğini iyi biliriz. Koalisyon hükümeti kurmak amacıyla bize geldiğinde söylediklerini açıklamış olsaydık insan içine çıkacak hali kalmazdı. Serok Ahmet menfaat ilişkisini derhal gözden geçirmeli. İcazetli siyasetini sonlandırmalı.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink