Son Dakika Haberler

Bakan Nebati’den yabancı yatırımcılara: Bürokrasiyi alaşağı ederiz

Bakan Nebati’den yabancı yatırımcılara: Bürokrasiyi alaşağı ederiz
Okunma : Yorum Yap

Bir ‘Mahkeme kararı arkadan gelir’ vakası daha: Bakan Nebati, yabancı yatırımcılara “Bürokrasiyi alaşağı ederiz” taahhüdünde bulundu!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İçişleri Bakanı Süleymen Soylu’nun “Siz mekruh binaları yıkın, mahkeme kararı arkanızdan gelir” ifadelerini hatırlatan benzer bir çıkışta bulundu. Bakan Nebati yabancı yatırımcılara mevzuatı değiştirme garantisi vererek, “Bir problem mi yaşadınız… Rahat olun. Bize hemen ulaşırsınız. Bürokrasiyi alaşağı ederiz, arkamızda Cumhurbaşkanımız var rahat olun” dedi.

Fransa’nın Cannes kentinde GYODER uluslararası yatırım toplantısında konuşan Nebati, enflasyonun 2023 Haziran seçimlerinden önce normale döneceğini belirtti. 

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen Uluslararası Gayrimenkul Fuarı (MIPIM) 2022’yi ziyaret etti. Fuardaki, Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (GYODER) Uluslararası Yatırımcı Toplantısı’ndan konuşan Nebati, Türkiye’ye yatırım çağrısında bulundu.

“BÜROKRASİYİ ALAŞAĞI EDERİZ”

Bakan Nebati yabancı yatırımcılara mevzuatı değiştirme garantisi vererek, “Bir problem mi yaşadınız… Rahat olun. Bize hemen ulaşırsınız. Bürokrasiyi alaşağı ederiz, arkamızda Cumhurbaşkanımız var rahat olun. Mevzuatı da değiştiririz.” dedi.

“TİCARET HEYECANLA DEVAM EDİYOR”

Türkiye’nin 2021’i ‘dengeli ve güçlü’ büyümeyle kapattığını söyleyen Nebati “Serbest piyasa, kambiyo rejimi yani can, mal, ırz ve inanç güvenliğini veren bir ülke. Bu ülkeye yatırım yaparsanız malınız da canınız da güven altındadır. Yatırımlarınızı Türkiye Cumhuriyeti’ne çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Paranızı kazanırsınız, verginizi ödersiniz, dilediğiniz gibi yaşarsınız.” dedi.

Nebati, yaz aylarından itibaren enflasyonda da düşüş ve ‘normalleşme’ görüleceğini ifade etti. Bakan Nebati ayrıca kur korumalı mevduatın, döviz kurunu istikrarlı ve öngörülebilir bir çizgiye soktuğunu savundu.

Nebati, Türkiye’de serbest piyasa rejimi ve kambiyo rejiminin garanti altında olduğunu da vurguladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink