Son Dakika Haberler

Barış Atay, iktidarı uyardı: Gezi’yi mumla arayacaksınız

Okunma : Yorum Yap

Barış Atay, iktidarı uyardı: Gezi’yi mumla arayacaksınız…

TİB Hatay Milletvekili Barış Atay, Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada AKP’yi Gezi hatırlatması ile uyardı.

TİP Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay’ın Meclis kürsüsünden hükümete yaptığı Gezi göndermesi gündeme oturdu. Atay, AKP’yi uyararak “Bu halk sizi iktidardan indirecek ama o gün emin olun Gezi’yi mumla arayacaksınız” dedi.

HDP’den milletvekili seçildikten sonra Türkiye İşçi Partisi’ne katılan Barış Atay, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla büyük ilgi çekti. Meclis kürsüsünden ayaklanma yaşanan ülkeleri sıralayan Atay, “Bu halk sizi iktidardan indirecek ama o gün emin olun, Gezi’yi mumla arayacaksınız” dedi.

Atay’ın konuşması yandaş basında “küstahlık ve tehdit” olarak nitelendirilirken sosyal medyada da Atay’a saldırılmasına sebep oldu.

“Gezi’yi mumla arayacaksınız!”

Barış Atay, halkın yoksulluğa itildiğini bir filmden verdiği örnekle anlattıktan sonra konuşmasını şu uyarı ile sonlandırdı:

“Bugün Şili’de, Ekvador’da, Lübnan’da, Azerbaycan’da kesinlikle sokağa çıkmaz denilen insanların kendi iradelerini nasıl ortaya koyduklarını, nasıl karşı çıktıklarını görün, bakın hiç aklınızdan çıkmayan Gezi’yi düşünün. Bu halk sizi bir gün iktidardan mutlaka indirecek ama o gün emin olun Gezi’yi mumla arayacaksınız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)