Son Dakika Haberler

Barış Atay, Terkoğlu’nu Soylu ile ilgili uyardı: Dikkat et, insanları hedef gösteriyor!

Barış Atay, Terkoğlu’nu Soylu ile ilgili uyardı: Dikkat et, insanları hedef gösteriyor!
Okunma : Yorum Yap

Barış Atay, Terkoğlu’nu Soylu ile ilgili uyardı: Dikkat et, insanları hedef gösteriyor!

TİP Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili Barış Atay, gazeteci Barış Terkoğlu’nu Soylu ile ilgili uyardı.

Barış Atay, İçişleri Bakanı Soylu’nun hedef aldığı gazeteci Barış Terkoğlu’nu Soylu konusunda uyardı. Atay, “Lütfen kendine dikkat et Barış Terkoğlu. Bu şahıs, insanları hedef gösteriyor. Hangi sokak arasında, hangi emir kulları var bilemiyoruz” dedi.


Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “O berduşa sesleniyorum. Ben senin gibi, birinin adamı değilim, milletin adamıyım. Kimlerle iş tuttuğunuz da belli, kime uşaklık yaptığınız da belli” dediği Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu’nu kendine dikkat etmesi konusunda uyardı. Twitter hesabından paylaşım yapan Barış Atay, “Lütfen kendine dikkat et Barış Terkoğlu. Bu şahıs, insanları hedef gösteriyor. Tabi kendisi gelmiyor ama hangi sokak arasında, hangi emir kulları var bilemiyoruz” ifadelerini kullandı.

BARIŞ TERKOĞLU NEDEN HEDEF OLDU?

Terkoğlu, Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde Soylu ile ilgili iddialara yer vererek “Nihayetinde, Soylu’nun uzun süredir direndiği, kendisinin önüne isim konduğunda kimilerini savunduğu bakanlık çalışanlarına operasyon gerçekleşti” dedi.

Terkoğlu, “Konuşulan o ki bir süredir İçişleri Bakanlığı’nda FETÖ birikimine yönelik olarak devletin güvenlik bürokrasisi adım atmak istiyordu. Ancak her seferinde attıkları adım Soylu’ya çarpıyordu. Verilen istatistiki bilgilere göre FETÖ’nün TSK’den sonra en kritik örgütlenmeyi gerçekleştirdiği bakanlıkta ayıklanan FETÖ mensubu oranı yüzde 3 buçuktu. Nihayetinde, Soylu’nun uzun süredir direndiği, kendisinin önüne isim konduğunda kimilerini savunduğu bakanlık çalışanlarına operasyon gerçekleşti. Konuşulan o ki önümüzdeki günlerde kaymakamlara yapılan operasyonu Emniyet takip edecek” ifadelerini kullanmıştı.

SOYLU: O BERDUŞA SESLENİYORUM…


Soylu, Odatv Haber Müdürü ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu’nu hedef alarak Terkoğlu’nun yazısına sert sözlerle tepki gösterdi. Soylu, Terkoğlu’nun adını anmayarak “berduş” ifadesini kullandı.

BARIŞ ATAY SALDIRIYA UĞRAMIŞTI


Barış Atay, Süleyman Soylu ile31 Ağustos’ta Twitter üzerinden yaşadığı tartışmanın hemen ardından Istanbul’un Kadıköy ilçesinde arkadaşıyla birlikte gittiği bir mekân çıkışında bur grubun saldırısına uğramıştı. Grup, Atay’ı ‘vatan haini’ diyerek darp etti. Atay, götürüldüğü Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde travma ve kaburgalarında kırık şüphesiyle tedavi altına alındı. Hastanede ifadesi alınan Atay, saldırganlar hakkında şikayetçi oldu. Atay, ifadesinde “Bu olayın faili kendisine yönelik eleştiriyi alıntılayıp beni hedef gösteren Süleyman Soylu’dur” demişti.

Atay, Siirt’te intihar girişiminde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 18 yaşındaki İpek Er’e “nitelikli cinsel saldırı’ suçlaması ile tutuklanan ve sonrasında tahliye edilen Musa Orhan’a ait olduğu iddia edilen telefon mesajları ile ilgili bir paylaşımda bulunmuş ve Soylu’yu etiketleyerek, “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın. Hayatın boyunca her fırsatta yüzüne vurulması, asla unutmaman için uğraşacağız” diye yazmıştı. Soylu ise, Atay’ın söz konusu paylaşımını alıntılayarak, “Tecavüzcü PKK yöneticilerinin talimatıyla HDP’den milletvekili olan PKK ve DHKP-C artığı; benden ‘tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da senden tam tecavüzcü olur… Tuma’nın kollayıcısı, dikkat yakalanma…” diye karşılık vermişti.
Atay, Soylu tarafından hedef gösterildiği için darp edilmesi sebebiyle Barış Terkoğlu’nu dikkatli olması konusunda uyardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)