Son Dakika Haberler

Barış Pehlivan, Berat Albayrak’ı eleştirenlere ‘Köpekler’ diyen AKP milletvekilinin geçmişini yazdı!

Barış Pehlivan, Berat Albayrak’ı eleştirenlere ‘Köpekler’ diyen AKP milletvekilinin geçmişini yazdı!
Okunma : Yorum Yap

Hapiste tutulan gazeteci Barış Pehlivan, Berat Albayrak’ı eleştirenlere ‘Köpekler’ diyen AKP milletvekilinin ‘arşivlerden yok edilmek istenen’ geçmişini yazdı

15 yaşındaki S.Ö. kendisine cinsel saldırıda bulunan, fuhuşa zorlayan, şiddet uygulayan Fethullah Gülen’in kardeşi Seyfullah Gülen ile oğullarının adının da yer aldığı 84 kişiyi isim isim verdi. Şüpheliler teker teker gözaltına alınırken, mağdur kız yetiştirme yurduna yerleştirildi. Ancak bu dava ‘büyük’ yerden gelen emirle kapatıldı. O davayı kapatan ve cemaat tarafından dönemin örnek valisi gösterilen AKP milletvekili kimdi?” Silivri Cezaevinde tutulan Gazeteci Barış Pehlivan, o milletvekilinin ‘arşivlerden yok edilmek istenen geçmişini’ Odatv’ye yazdı.

Silivri Hapishanesi’nde tutulan Barış Pehlivan, “İstiyorlar ki unutalım. Diyorlar ki hesabını vermedikleri dünü yaşanmamış kabul edelim. Arzuları o ki bir daha ortaya çıkmayacak gibi arşivleri kaybedelim. Paramızın değeri düşünce Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a eleştiriler yükseldi, istifa çağrıları yapıldı. AKP cephesi ise sosyal medyada “Berat Albayrak’ın yanındayız” etiketiyle destek kampanyası yürüttü. Buraya kadar her şey normaldi. Ancak… Bakan Albayrak’ı eleştirenlere karşı en radikal çıkış, AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’ten geldi. Güvenç, Albayrak’ın yanında olduğunu belirtip, “Köpekler havladı diye atlar ölmez” dedi. Haliyle, büyük tepki çekti. Peki, nasıl okumalıydı Güvenç’in bu kontrolsüz öfkesini?” diye başladığı yazısında Güvenç’in 13 yıl önce Erzurum Valisi olarak görev yaptığı döneme ilişkin önemli bir olayla ilgili bilgi verdi.

Pehlivan, 29 Ekim 2007’de sabaha karşı saat 3 sularında S. Ö. adlı 15 yaşındaki bir çocuğun Dadaşkent Polis Merkezi’ne giderek yardım istemesiyle ortaya çıkan ve üstü ‘büyük’ yerden gelen emirle kapatılan olayı anlattı.Yazının ilgili bölümleri şöyle:

84 KİŞİLİK UTANÇ DOSYASI

S. Ö. adlı 15 yaşındaki çocuk “Gidecek yerim yok, bana yardımcı olun, tecavüze uğradım” dedi. Kendisine cinsel saldırıda bulunan, fuhuşa zorlayan, şiddet uygulayan 84 kişiyi isim isim açıkladı. Şüpheliler teker teker gözaltına alınırken, mağdur kız yetiştirme yurduna yerleştirildi. S.Ö.’nün verdiği isimler arasında Fethullah Gülen’in kardeşi Seyfullah Gülen ile oğulları da vardı. İddiaya göre, Gülen korkutarak, cinsel gücü artırıcı ilaç kullanarak ve para vererek S.Ö.’ye tecavüz etmişti. S.Ö. birçok kez yaşadığını söylediği bu durumu açık adres ve ayrıntı vererek anlattı. Seyfullah Gülen’in oğlunun Samanyolu TV’de haber spikeri olarak görev yaptığı da S.Ö.’nün ağzından tutanaklara yansıdı.

GÜVENÇ: HOCA’YA KOMPLO MU KURUYORSUNUZ

Pehlivan, Fethullah Gülen’in yakınlarının isminin bu utanç dosyasına girmesinin ardından olayın seyrinin değiştiğini ifade ederek şöyle devam etti:

“İddia o ki; dönemin Erzurum Valisi, S.Ö.’nün kaldığı yurdu bastı ve yurt yöneticilerine “Hoca’ya komplo mu kuruyorsunuz” diye çıkıştı. “Hoca” dediği Fethullah Gülen’di. Kim miydi dönemin Erzurum Valisi? Bugünün AKP Milletvekili Celalettin Güvenç! Devletin o zamanki sahibi Fethullahçılar devredeydi artık. Mağdur S.Ö. apar topar Erzurum’dan uzaklaştırıldı. Hem de AKP’li Güvenç’in başında olduğu valiliğin aracıyla, iki istihbaratçı polis eşliğinde…

Soruşturma dosyası ise Fethullahçı savcıya verildi. Ve sonunda…Bir küçük kız çocuğuna tecavüz şüphelileri arasında Fethullah Gülen’in yakınlarının olması nedeniyle, dosya kapatıldı.Ta ki… 2014 yılına kadar…

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı utanç dosyasını yıllar sonra raftan indirdi.

GÜVENÇ’İN TALİMATIYLA “TERÖR” DİNLEMESİ

Fethullahçıların bu dosyayı kapatmasına dair 198 sayfalık bir iddianame yazıldı. Ortaya çıktı ki; mağdur S.Ö.’ye sahip çıkan yurt çalışanlarının ve Seyfullah Gülen hakkında rapor hazırlayan tıp doktorunun telefonları “terör” suçlamasıyla dinlenmişti! Bitmedi…

Dönemin Yurt Müdürü Faruk İlhan’ın ifadesi de alındı. O ifadeden öğrendik ki…

Tecavüz şüphelisi Seyfullah Gülen’e şöyle “sitem” etmişti, bugünün AKP Milletvekili Güvenç: “Bu işi yaptın, niye oğlunun gazeteci olduğunu söylüyorsun!” Evet, Celalettin Güvenç, Seyfullah Gülen’in tecavüz şüphelisi olmasına değil de Samanyolu TV’de haber spikerliği yapan oğlu Kemal Kevser Gülen’den S.Ö.’ye bahsetmesine içerlemişti! Bitmedi…O dönem Celalettin Güvenç hemen Ankara’ya gitti. Oradan Yurt Müdürü Faruk İlhan’ı aradı, “Başbakanlık’ta olduğunu” söyledi ve bir skandal talimat verdi: “S.Ö. ile görüşme raporlarını ve ilgili tüm evrakları bana verin, bilgisayardaki kayıtları da silin!” Emir “büyük” yerdendi, dediği yapıldı. Bitmedi…”

Pehlivan, Dönemin Erzurum İstihbarat Şube Müdürü Abdullah Güler’in ifadesine göre, dönemin Erzurum Valisi Celalettin Güvenç’in talimatları ile hem yurt görevlilerinin hem de tıp doktorunun usulsüzce aylarca dinlemeye alındığını aktardı.

Pehlivan, “198 sayfalık iddianamenin 42 ayrı yerinde dönemin Erzurum Valisi, bugünün AKP Milletvekili Celalettin Güvenç’in ismi vardı.” dedi.

FETHULLAHÇILARIN “ÖRNEK” VALİSİ

“Defalarca cinsel saldırıya uğrayan S.Ö.’nün dosyasının nasıl kapatıldığını, Barış Terkoğlu ile birlikte “Mahrem” adlı kitabımızda yazdık. Ve gün geldi… Kitaba dair yapılan haberler, sosyal medya paylaşımları ve satış adresleri mahkeme kararıyla yasaklandı. Bu skandal kararı çıkartan kim miydi? AKP Milletvekili Celalettin Güvenç!Neyse ki, örgütü anlamak için “Mahrem” kitabını FETÖ davalarına delil olarak koyan savcılar da vardı bu topraklarda. Evet…

“İnsanın karakteri, yazgısıdır” demiş Herakleitas.

FETÖ’nün Abant Platformu’nu Erzurum’da ağırlayan, Zaman gazetesinde “yeni kamu görevlisi neslinin örneklerinden biri” diye tanıtılan, FETÖ’cü Önder Aytaç’ın “örnek vali” gösterdiği kişi de Celalettin Güvenç’ti. Arşiv unutmuyordu.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)