Son Dakika Haberler

Baro başkanları, Meclis’e dilekçe verecek

Baro başkanları, Meclis’e dilekçe verecek
Okunma : Yorum Yap

Baro başkanları, Meclis’e dilekçe verecek


“Çoklu baro” sistemine karşı Ankara’da eylem halinde olan avukatlar, Meclis’e dilekçe vermek için yürüyüşe geçti. Polisin sert müdahalesi ile karşılaşan baro başkanları, geri adım atmıyor. Avukatların Meclis’e dilekçelerini sunmaları bekleniyor

Söz konusu görüntüyü izlemek için *TIKLAYIN


Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmesi devam eden “çoklu baro” yasa tasarısına karşı Tunalı Hilmi Caddesi’nde Kuğulu Park’ta “nöbet”te olan baro başkanları ve avukatlar Meclis’e doğru yürüyüşe geçti. 80 baro başkanının ortak kararıyla hazırlanan dilekçeler, avukatlara baro başkanları tarafından dağıtıldı.    Avukatlar tarafından dilekçeler imzalandıktan sonra açıklama yapan Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, hazırladıkları dilekçeleri tek tek Meclis’e sunacaklarını söyledi.

Sağkan, Fiziki mesafeye dikkat edilerek, herkesin bir zincir halinde yürüyerek Meclis’e gideceklerini kaydetti.    

Açıklama ardından baro başkanları ve avukatlar fiziksel mesafeyi dikkate alarak yürüyüşe geçti. Avukatların önünü Tunalı Hilmi Caddesi’nde kesen polis, önce yürüyüşe izin vermeyeceğini söyledi. Avukatların direnişi üzerine yürüyüş yeniden başladı.   

Avukatlar tarafından hazırlanan dilekçe de “TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edilen ve TBMM’ye 222 sıra sayısı ile verilerek, genel kurulda görüşülmeye başlanan Avukatlık Kanunu’nda değişiklik yapılmasını öngören teklifin geri çekilmesini talep ediyorum” diye belirtildi. 

MA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)