Son Dakika Haberler

Başak Demirtaş: Selahattin’in durumu iyi değil

Başak Demirtaş: Selahattin’in durumu iyi değil
Okunma : Yorum Yap

Başak Demirtaş: Bize iyi görünmeye çalışıyor ama Selahattin’in durumu iyi değil …

Başak Demirtaş, eşi Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi. “Selahattin’in sağlık durumunu hep iyi görüyordum” diyen Başak Demirtaş, “Ama son bir aydır çok da iyi olduğunu söyleyemem. Tabi bize karşı hep iyi görünmeye çalışıyor. Ama nihayetinde ben iyi olmadığını anlayabiliyorum” dedi.

Selahattin Demirtaş’ın sağlığıyla ilgili bir tanı konulmadığını belirten Başak Demirtaş şöyle devam etti:

“Bizim kendi doktorlarımızla yaptığımız değerlendirmelerde bazı eksiklikler tespit ettik. Bu eksikliklerle ilgili ne yapıldı ve neler yapılmadı bununla ilgili bir rapor hazırlanıyor. Bunlar bittikten sonra belki daha sağlıklı bir değerlendirme yapabiliriz.”

Türkiye’de hukuksuzlukların artığını belirten Başak Demirtaş, bunun sadece Selahattin Demirtaş’la ilgili bir durum olmadığını ifade ederek şunları kaydetti:

“Türkiye’de yargı sistemi diye bir şey kalmadı. Bu sadece Selahattin ile ilgili bir durum değil. Bu hukuksuzluklar ve haksızlıklar artık çok aşikar yapılıyor. Bunlar eskiden bu kadar aleni bir şekilde yapılmıyordu. Selahattin’e karşı da yapılan bu haksızlıklar ve hukuksuzluklar, bu yasa tanımamazlıklar çok aleni bir şekilde yapılıyor.”

Başak Demirtaş, “Bunlar hiçbir zaman böyle kalmayacak. Bir gün hak yerini bulacak. Hukuk yerini bulacak. Buna olan inancımız tam, bunun umudunu taşıyorum” dedi.

Kaynak: K24

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)