Son Dakika Haberler

Akşamüstü ‘günaydın’! Baykal: “Devletimizi kaybettik. Onu yeniden inşa etmemiz lazım”

Akşamüstü ‘günaydın’! Baykal: “Devletimizi kaybettik. Onu yeniden inşa etmemiz lazım”
Okunma : Yorum Yap

Akşamüstü ‘günaydın’!

Baykal: “Devletimizi kaybettik. Onu yeniden inşa etmemiz lazım”

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, pembe uykusundan uyandı. Ülkeyi siyasal islam zihniyetine teslim eden Baykal, “Yüz yıl önce bütün dünyayı karşımıza alarak kurduk bu devleti. Devletimizi kaybettik. Onu yeniden inşa etmemiz lazım” dedi.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, birinci kaygı noktasının kayıp silahlar olduğunu söyleyerek  iddiaların doğru olma olasılığını ve sivil yurttaşlara yansımış olma olasılığını ‘ürkütücü bulduğunu’ belirtti.

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’e konuşan Baykal, mevcut siyasi duruma ilişkin yaptığı değerlendirmede “Yüz yıl önce bütün dünyayı karşımıza alarak kurduk bu devleti. Devletimizi kaybettik. Onu yeniden inşa etmemiz lazım” açıklamasında bulundu.

‘Suriye’den daha büyük bir hata olabilir’

Afganistan’a asker gönderme konusunu ‘vahim hata’ olarak değerlendiren Baykal, “Kabil’in savunulması konusu bir tehdit. Çok ciddi bir yankısı olabilir. Suriye’den daha büyük bir hata olabilir. NATO bu kadar güçlü, o oradan çıkarken biz çok belalı bir sorumluluk üstleneceğiz. Evlatlarımızı ateşe atacağız. Türkiye’ye yönelik bir göç tırmanışı olabilir. Ülkenin demokrasi alanı açısından çok vahim bir hata olacak” dedi.

“Yerinde bir girişim”

Millet İttifakı’nın çabalarını ‘çok yerinde bir girişim’ olarak tanımlayan Baykal ayrıca, “Çok yerinde bir girişim. Türkiye’nin tam ihtiyacı doğrultusunda, küçük parti perspektifinin ötesinde bir dayanışma ortaya çıktı. Yalnız yeni tehditlere karşı da donatılması lazım” ifadelerini kullandı.

Baykal, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik iddialara verdiği tepkiyle ilgili olarak ise “Genel Başkan’ın gösterdiği tepki çok değerlidir. Ben şahsına teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink