Son Dakika Haberler

BDDK’den aralarında vekillerin de olduğu ekonomistlere suç duyurusu

BDDK’den aralarında vekillerin de olduğu ekonomistlere suç duyurusu
Okunma : Yorum Yap

BDDK’den aralarında vekillerin de olduğu ekonomistlere suç duyurusu…

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK), Durmuş Yılmaz, Güldem Atabay, Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selçuk Geçer hakkında suç duyurusunda bulundu.

BDDK, 5 kişi hakkında ‘asılsız haber’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

BDDK kaynaklarından edinilen bilgiye göre, “Bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz” hükmünü içeren 74. maddesi gerekçe gösterilerek; İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Güldem Atabay, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selcik Geçer hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

O isimlerden ilk açıklamalar geldi.

‘BDDK’ya hayatında başarılar diliyorum’

Ekonomist Selçuk Geçer Halk TV’ye yaptığı ilk açıklamada “Hiçbir şey düşünmüyorum. Dışardayım. Yemek yiyorum şu anda” dedi. Neyle suçlandığı konusunda tahmini olmadığını söyleyen Geçer, “Gerçekten hiçbir tahminim yok. BDDK’ya hayatında başarılar diliyorum. Ay’ın 20’si ile ilgili de bir soruşturma açarlarsa memnun olurum” ifadesini kullandı.

‘Ne korkutabilirler, ne sindirebilirler’

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ise “Çok kirli bir para hareketi oluştu. Birileri buradan zengin oldu. Buralardan kim zengin oldu? O reklam çekilmesi birkaç gün sürmüştü. Bundan birilerinin haberi var. Bundan hesabı kim soracak. Ucuz suç duyurular ile ilgili ne bizi korkutabilirler ne sindirebilirler” dedi.

‘Amaç gözdağı’

Emin Çapa ise “Aslında burada söz konusu bankaların itibarı değil bize gözdağı verilmek isteniyor” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)