Son Dakika Haberler

“Belediyeler için bakanlık kuruluyor ve başına Melih Gökçek getirilecek”

“Belediyeler için bakanlık kuruluyor ve başına Melih Gökçek getirilecek”
Okunma : Yorum Yap

Kulis: “Belediyeler için bakanlık kuruluyor ve başına Melih Gökçek getiriliyor” …


-AKP, kaybettiği belediyeleri bakanlık kurarak yönetmeyi hedefliyor…


Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu, ‘Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın kurulacağını ve başına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’yken görevinden istifa ettirilen AKP’li İbrahim Melih Gökçek’in getireceğini öne sürdü. 

Orhan Uğuroğlu, AKP’nin 7. Olağan Büyük Kongerisi’nin ardından dikkat çeken bir iddiayı öne sürdü. Uğuroğlu, ‘Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın kurulacağını ve başına Melih Gökçek’in getirileceğini öne sürdü.

CHP’nin büyükşehirleri kazanmasının ardından iktidar çeşitli engellerle bu belediyelerin çalışmasını önlemeye çalışıyor. AKP’nin yeni ‘projesi’ ise belediyeleri bağlayacağı yeni bir bakanlık kurmak.

Uğuroğlu’nun gündeme getirdiği bu iddia, AKP’nin kazanamadığı belediyelere bu şekilde etki edilebileceği endişesini yarattı.


Ankara kulislerine dayandırılan Orhan Uğuroğlu’nun iddiası şöyle:

“Kulislere yansıyan önemli iddia Melih Gökçek Yerel Yönetimler Bakanı olacak AKP milletvekilleri kabine değişikliği konusunda ‘Erdoğan CHP’li belediyelerin oy kazanmalarını engellemek için Gökçek’i bakan yapacak’ diyorlar. ”

Arınç-Gökçek çekişmesi sürüyor


Öte yandan Oda TV’nin gündeme getirdiği bir başka iddiada ise Melih Gökçek’in, Bülent Arınç’ın oğlu Mücahit Arınç’ın Merkez Disiplin Kurulu Üyesi seçilmesinden rahatsız olduğu dile getirildi.

Arınç ve Gökçek arasındaki gerilime dayandırılan iddiada şu ifadelere yer verildi:

“Kulislerde Gökçek’in MKYK’da görev verilmesini beklediği konuşuluyordu. Ancak MKYK listesi açıklandığında salonda bulunan eski Ankara Belediye Başkanının moralinin bozulduğu iddia edildi.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)