Son Dakika Haberler

“Benim Bütçem” Türkiye ve dünyaya tanıtılacak: Katılımcı Bütçe Konferansı

“Benim Bütçem” Türkiye ve dünyaya tanıtılacak: Katılımcı Bütçe Konferansı
Okunma : Yorum Yap

“Benim Bütçem” Türkiye ve dünyaya tanıtılacak: Katılımcı Bütçe Konferansı

Uzun süredir Şişli Belediyesi ve Şişli Kent Konseyi öncülüğünde yürütülen katılımcı bütçe çalışmaları, Katılımcı Bütçe Konferansı ile taçlandırılacak.

Şişli’de yürütülen halkın kendi bütçesini yönettiği “Benim Bütçem” projesi, Türkiye ve dünyaya tanıtılacak.

Katılımcı Bütçe Konferansı, 6 Kasım Cumartesi günü saat 10.00 ile 17.00 arası Cemil Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek. Konferansın birinci oturumu, saat 11.00’de “Benim Bütçem” animasyon film gösterimiyle başlayacak. ‘Benim Bütçem’in hikayesinin anlatılmasının ardından Şişli Kent Konseyi Başkanı Şükran Eroğlu ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin açılış konuşmalarını gerçekleştirecek.

Katılımcı Bütçe Türkiye ile Buluşuyor

Açılış konuşmalarının bitiminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcıları, Parti Meclis Üyeleri, CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ilçe başkanları ve il yönetim kurulu üyeleri ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez konuk konuşmacılar olarak söz alacak. Ayrıca Şişli’nin 25 mahalle muhtarı da konferansa katılacak.

‘Doğrudan Demokrasi ve Katılımcı Bütçe’

Konferansın ikinci oturumu mahalle bütçe komitesi ve Şişli bütçe konseyi üyeleri tarafından katılımcı bütçe deneyim aktarımının yapılmasıyla tamamlanacak.

Üçüncü oturum ise saat 14.00’da katılımcı bütçenin doğrudan demokrasiye katkısı üzerine konuşmalarla gerçekleşecek.

Dördüncü oturum, birbirinden farklı şehirlerin belediye başkanları ve kent konseyi başkanlarının ‘Doğrudan Demokrasi ve Katılımcı Bütçe’ başlığıyla yapacakları konuşmaları içerecek.

Konferansın beşinci ve son oturumunda “Benim Bütçem” projesinin işleyişi aktarılacak.

Sonuç bildirgesinin okunmasının ardından saat 17.00’da konferans sona erecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)