Son Dakika Haberler

Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak da AKP’den istifa etti

Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak da AKP’den istifa etti
Okunma : Yorum Yap

Berat Albayrak’ın istifasının ardından babası Sadık Albayrak’ın da AKP’den istifa ettiği iddia edildi


Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etmesinin ardından babası Sadık Albayrak’ın da AKP’den istifa ettiği iddia edildi.

Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığından istifasının ardından çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Albayrak’ın istifasının ardından babası Sadık Albayrak’ın da AKP’den istifa ettiğini öne sürdü. Yarkadaş, Berat Albayrak’ın şu anda memleketi Trabzon’da babası Sadık Albayrak’la beraber yaylada olduğunu söyledi. Ayrıca Yarkadaş, Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak’ın oğlunun istifa ettiği gün Cumhurbaşkanını aradığını ancak Erdoğan’ın bu telefona yanıt vermediğini aktararak “Sadık Albayrak bu duruma çok içerlendi. Çok güvendiğim bir kaynaktan aldığım bilgiye göre Sadık Albayrak AKP’den istifa etti” dedi.

CHP eski Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, Halk TV’de yayınlanan “Şimdiki Zaman Siyaset” programında, Berat Albayrak’ın istifa açıklamasını neden Instagram hesabından yaptığı sorusuna, “Berat Albayrak’ın Twitter hesabını ekibi yönetiyor. Onların deyimiyle görevden affını isteyince Twitter’ı hemen engelleniyor bir çılgınlık yapmasın diye. Bürokratlarına talimat geliyor, ‘hesabını kapatın’ diyorlar, şifreleri kendisinde değil. Instagram hesabını ise kendisi yönettiği için bu mektubu kendisi yazıyor ve oraya koyuyor. Tayyip Bey bu mektubu saygısızlık, AKP’li çevreler de yakışıksız olarak değerlendiriyor.” yanıtını verdi.

BERAT ALBAYRAK’IN BABASI PARTİDEN İSTİFA ETTİ


Yarkadaş, Erdoğan ve Albayrak ailesi arasında yaşanan gerilimde ikinci bir istifanın da yaşandığını aktardı. Buna göre Berat Albayrak’ın babası, yani Erdoğan’ın dünürü Sadık Albayrak AKP üyeliğinden istifa etti. Yarkadaş bu iddiayı “İddiaya göre Berat Albayrak’la Tayyip Erdoğan’ın yaşadığı gerilimden sonra, Albayrak’ın babası Sadık Albayrak Sayın Erdoğan’ı arıyor ve ulaşamıyor. Albayrak’ın oğlunun istifasının ardından AKP’den istifa ettiği bilgisi de bana çok sağlam bir kaynaktan geldi. Kaynağım ‘Sadık Bey çok kırıldı ve istifa etti’ diyor.” ifadeleriyle anlattı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)