Son Dakika Haberler

Bilal Erdoğan’ın TÜGVA’sı mahkeme kararına rağmen tahliyeye direndi; polis kalkan oldu!

Bilal Erdoğan’ın TÜGVA’sı mahkeme kararına rağmen tahliyeye direndi; polis kalkan oldu!
Okunma : Yorum Yap

Devletin polisi, TÜGVA’ya kalkan oldu: Bilal Erdoğan’ın TÜGVA’sı mahkeme kararına rağmen tahliyeye direndi

Canan Kaftancıoğlu: Diğer çöktükleri yerleri de ellerinden alacağız…

Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu TÜGVA tarafından kullanılan Büyükada iskelesinin üst katı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) geçti. TÜGVA çalışanları ise mahkeme kararına rağmen polis desteği ile tahliyeye karşı çıktı. Polisin TÜGVA’ya kalkan olduğu olaylarda İBB görevlileri ve CHP İlçe Başkanı yaralandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu TÜGVA tarafından kullanılan Büyükada iskelesinin üst katı mahkeme kararıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) devredildi. Bugün İBB’ye bağlı zabıta birlikleri binanın tahliyesi için Büyükada iskelesine gitti. Zabıta ekiplerini engelleyen TÜGVA çalışanları durumu polise bildirdi. Mahkeme kararına rağmen polis tahliyeyi gerçekleştirmek isteyen zabıta ekiplerine engel oldu. Polisle zabıta ekipleri arasında küçük çaplı arbede yaşandı.

“DEVLETİN DEĞİL, TÜGVA’NIN POLİSİ”

CHP İstanbul İl Başkan’ı Canan Kaftancıoğlu Büyükada İskelesi’nden yaptığı açıklamada, Büyükada İlçe Başkanı’nın yaralandığını belirterek, “Bizler her zaman hakkın hukukun yanındayız. Çekim yapan kim varsa bırakın çeksinler. Daha çok izlenir. İstanbul’un 39 ilçesi var 38 ilçesi başkanı burada, ev sahibi ilçe başkanımız burada hakkı korurken devletin polisleri böyle bir şey yapmaz, TÜGVA’nın polisleri tarafından darp edildi ve yaralandı. O nedenle bir ilçe başkanımız burada yok” dedi.

“2500 LİRAYA KİRALANMIŞ, BU FİYATA EV BİLE YOK”

Kaftancıoğlu yaptığı açıklamada AKP yönetimindeki İBB zamanında binanın TÜGVA’ya kiralandığını belirterek, “Ekrem İmamoğlu, artık adama kişiye kişilere hizmet işi bitti demişti. O günden bugüne İstanbul’un kayaklarını 3-5 kişiye değil 16 milyon İstanbulluya sunmak için çaba gösteriyoruz. İstanbulluların olan Ada iskelesi 2005’te İBB’ye devredilmiş. 2018 yılında üst kısmı TÜGVA’ya 10 yıllığına 2bin 500 liraya kiralanmış. Bu fiyata kimse ev bulamıyor” ifadelerini kullandı.

‘DİĞER ÇÖKTÜKLERİ YERLERİ DE ELLERİNDEN ALACAĞIZ’

Kaftancıoğlu şu açıklamaları yaptı:

“İBB burayı incelediğinde buranın TÜGVA tarafından başka kurumlara devredildiğini tespit etti. İBB protokolde uygun olmayan işleri yaptıkları için tebligat göndermiş. Gereği yerine getirilmemiş. İBB yargıya başvurmuş. Açılan davada tahliye emri TÜGVA tarafından açılan karşı davada durduruldu. Ancak tekrar açılan davada yürütme durdurma kararı  iptal edilmiş. Adalar Kaymakamı 2 defa tarih vermiş. Bahanelerle tarihleri değiştirmişler. Devletin kamu görevlileri, polisi halka hizmet etmek için vardır. Ben devletin polisi demeyi ayıp sayarım. O yüzden TÜGVA’nın polisi içerideki birkaç kişiyi koruyor. 16 milyon İstanbulluya hizmet etmek isteyen bir İBB yönetimi var. Bir yargı kararı var. bu kararı uygulamak isteyen arkadaşlarımız TÜGVA’nın polisleri tarafından darp edildi. İçeride çıkmayanlar. Telefona çıkmayan kamu görevlileri size sesleniyorum burası halkın olana kadar  buradayız. sonra diğer çöktükleri yerleri de ellerinden alacağız.”  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink