Son Dakika Haberler

Bir dönemin ‘reis’çisi Serkan İnci, muhalifliğe soyundu!

Bir dönemin ‘reis’çisi Serkan İnci, muhalifliğe soyundu!
Okunma : Yorum Yap

Bir dönemin ‘reis’çisi Serkan İnci, muhalifliğe soyundu: Muhalefet, sola bırakılmayacak kadar ciddi bir iştir!

Bir dönemin ‘reis’çisi Serkan İnci, dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Muhalifliğe soyunan Serkan İnci, AKP’ye yönelik “Bir neslin geleceğini çaldınız” göndermesinde bulunurken “muhalafet sol’a bırakılmayacak kadar ciddi bir iştir” dedi. İnce, kendisine tutkulu bir AKP taraftarı olduğunun hatırlatılması üzerine “başkanlık sistemine bugün olsa yine destek veririm. AKP her zaman kötü değildi” savunmasını getirdi.

Uzun bir dönem iktidarın sıkı savunucusu olduğu bilinen, bir dönem AKP içindeki ‘Pelikan’ denilen yapıya da yakınlığı ortaya çıkan İnci Sözlük adlı internet sayfasının kurucusu Serkan İnci‘den dikkat çekici paylaşımlar geldi.

Serkan İnci, Twitter hesabından bir süredir iktidara yönelik eleştirel paylaşımlarda bulunuyordu. İnci bu kez ise AKP iktidarı döneminde yaşanan skandalların ve felaketlerin yer aldığı, gençliğin göz bir videoyu paylaşarak “Bir neslin geleceğini çaldınız” ifadelerini kullandı.

Serkan İnci, kendisini eleştirenlere “Solcuların kabul etmesi gereken 3 ana madde: -Akp her zaman kötü değildi. -Turgut Özal kötü biri değildi. -Adnan Menderes vatan haini değildi. Akp son 3 yılda başka bir şeye evrildi ve evriliyor. Bu çizgiyi çekebilirseniz, her şey daha çok kolaylaşır.” diye yanıt verdi.

İnci, başkanlık sistemine destek vermesinin hatırlatılması üzerine, destek verdiği için pişman olmadığını ancak güçler ayrılığının etkisizleştirilmesine karşı olduğunu ifade etti. “Türk tipi başkanlık sisteminin güçler ayrılığının yok edilmesinin ana nedeni olduğunu” görmezden gelen İnci, “Bugün olsa bugün de Başkanlık Sistemine evet derim. Sorun başkanlık sisteminde değil. Güçler ayrılığının etkisizleştirilmesinde. Türkiye asla geçmiş sisteme dönmeyecek. Bunlar eski boomerların fantezi dünyası. Başkanlık sistemini geliştirmek için kafa yorulmalı artık.” dedi.

MUHALİF DE ONLAR

Uzunca bir süre AKP’li olmayı öğreten İnci, şimdi de muhalifliği sahiplenerek  “Akp’nin yaptığı hataların gazıyla muhalifliği kendi tekeline aldığını zannedenlerin çemkirmelerini iplemeyin Yanlışı görsek de iktidarı destekleyelim, bunlar bize şöyle derler diye çekinmeyin Doğru neyse, tarafınız o olsun Muhalefet, SOL’a bırakılmayacak kadar ciddi bir olay” dedi.

Serkan İnci için 2017 yılında, AKP’den seçimlerde para aldığı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakması sürecini başlatan, ‘Pelikan Bildirisi’ denilen metne katkı verdiği iddia edilmişti. ‘Pelikan’ iddiası, Serkan İnci’nin bildirinin hazırlandığı Kuzguncuk’taki Beyaz Köşk’te çekilmiş fotoğrafının ardından gün yüzüne çıkmıştı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)