Son Dakika Haberler

Bir peşkeş hikayesi: 4 bin dönümlük arazi Erdoğan’ın ‘beş babayiğidi’ne hediye edildi…

Bir peşkeş hikayesi: 4 bin dönümlük arazi Erdoğan’ın ‘beş babayiğidi’ne hediye edildi…
Okunma : Yorum Yap

Bir peşkeş hikayesi: 4 bin dönümlük arazi Erdoğan’ın ‘beş babayiğidi’ne hediye edildi…

Türkiye’nin ‘yerli otomobili’ni üretecek fabrika için Bursa’nın Gemlik İlçesi’ndeki 4 bin dönümlük TSK arazisi önce Varlık Fonu’na devredildi, ardından TOGG patronlarına bedelsiz verildi. Araziye kurulacak fabrikanın yapımında ağaçlara ve doğaya zarar verilmeyeceği yetkililer tarafından ifade edilirken, bölgedeki zeytin ağaçlarının talan edileceği de dile getiriliyor.

Türkiye’nin ‘yerli’ otomobilini üretecek fabrika için Bursa’nın Gemlik İlçesi’ndeki 4 bin dönümlük Gemlik Askeri Hara Bölgesi, bedelsiz olarak Erdoğan’ın ”Beş babayiğitler” olarak adlandırdığı TOGG patronlarına hediye edildi.

Yerli otomobil fabrikasının Gemlik’teki TSK arazine kurulacağını ilk kez geçtiğimiz Aralık ayının sonunda Gebze’de yapılan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Yeniliğe Yolculuk Buluşması toplantısında Erdoğan duyurdu. Fabrikanın nerede kurulacağını, “Bursa’nın Gemlik ilçesindeki TSK’ya arazide inşa edilecek fabrikada üretilecek” sözleriyle açıklayan Erdoğan, ilk siparişi kendisinin verdiğini söylemişti.

Aynı gün Resmi Gazete’de bir Kararname…

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Yeniliğe Yolculuk Buluşması’nın yapılacağı gün, Resmi Gazete’de yayımlanan bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi dikkatleri çekti. 1945 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle yerli otomobil yatırımcısı; “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş” adlı ortaklığa aktarılacak kaynakların meblağsı ortaya çıktı. “Kaynak”, kararnamede “destek” olarak adlandırıldı.

Haber Sol

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)