Son Dakika Haberler

Birleşmezsek dağılacağız: ‘Şişli Etfal Kapatılamaz’

Birleşmezsek dağılacağız: ‘Şişli Etfal Kapatılamaz’
Okunma : Yorum Yap

Birleşmezsek dağılacağız: ‘Şişli Etfal Kapatılamaz’ …

Şişli Etfal Dayanışması, Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi’nin depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle kapatılıp Seyrantepe’ye taşınmasının istenmesine bir kez daha itiraz etti.

Şişli halkının ve çevre ilçelerden vatandaşların oluşturduğu Şişli Etfal Dayanışması, ‘Şişli Etfal Kapatılmasın, Yerinde Yapılsın’ kampanyasına devam ediyor. Şişli Etfal’in bahçesinde son durumu aktaran dayanışmanın eylemine İstanbul Tabipler Odası’ndan Dr. Nazmi Algan da destek verdi.

Şişli Etfal Dayanışması ‘Şişli Etfal Kapatılmasın, Yerinde Yapılsın’ kampanyası çerçevesindeki ilk basın açıklamasını 5 Mart 2021’de gerçekleştirmişti. Düzenledikleri eylemler ve basın açıklamalarının yanı sıra imza kampanyasını sürdüren dayanışma, 40 gün içinde toplam 21.664 imzaya ulaştıklarını belirtti.

YETKİLİLER NET BİR YANIT VEREMİYOR

Süreci, başından beri takip eden İstanbul Tabipler Odası’ndan Dr. Nazmi Algan da eyleme katılarak destek verdi. Algan, yaptığı konuşmada hastanenin baş hekimiyle yaptıkları görüşmeden bir sonuç alınamadığını ifade etti. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne hastaneye ilişkin yapılan planların detaylarını sorduklarında, oradan da net bir yanıt alamadıklarını belirten Algan, İstanbul’da bulunan ve restore edilmesi gereken diğer hastanelere yapılan güçlendirme çalışmalarının aynısının Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi’ne de yapılabileceğini vurguladı.

ŞİŞLİ BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR EDİLDİ

Geçtiğimiz hafta Şişli Belediyesi meclis toplantısında yapılan oylamada oy çoğunluğunun sağlanmasıyla birlikte meclisten Etfal’in yerinde dönüştürülmesi kararı çıktı. Halkın en önemli ihtiyacı olan sağlık hakkının savunulmasında iradesini ortaya koyan vatandaşların yanında yer alan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’e ve meclis üyelerine teşekkür eden Dayanışma, dilekçe ve imzalar Sağlık Bakanlığı’na teslim edilene kadar hem saha çalışmalarına hem de internet üzerinden imza toplamaya devam edeceklerini vurguladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)