Son Dakika Haberler

“Biz vatan, devlet, bayrak için ölmeyi göze alanların çocuklarıyız” diyen Tolga Ağar, askerliğini evde yapmış

“Biz vatan, devlet, bayrak için ölmeyi göze alanların çocuklarıyız” diyen Tolga Ağar, askerliğini evde yapmış
Okunma : Yorum Yap

“Biz vatan, devlet, bayrak için ölmeyi göze alanların çocuklarıyız” diyen Tolga Ağar, askerliğini evde yapmış…

Sedat Peker’in babası Mehmet Ağar ve kendisi hakkında iddialarda bulunduğu AKP’li vekil Tolga Ağar, hesabından Erdoğan’a destek paylaşımları yaparken “vatan-millet” çıkışı da yaptı. Tweetlerini yorumlara kapatan Tolga Ağar’ın “askerliğini evde yaptığı” ortaya çıktı.

Sedat Peker’in iddialarının ardından babası ve kendisiyle ilgili karşılık verir nitelikte ifadeler kullanan Tolga Ağar, “Biz vatan, devlet, bayrak, namus ve şeref için ölmeyi göze alanların torunlarıyız, çocuklarıyız. Varsa aynı şerefte aynı yürekte olan hodri meydan…” dedi. Ağar, bu tweeti yorumlara kapattı.

ALİ AKTAŞ: ASKERLİĞE DAYANAMAYIP EVCİ ÇIKTIN YA

Tolga Ağar’ın yüksek perdeden attığı tweetler sonrasında Ağar ile askerlik arkadaşı olduğunu söyleyen Saadet Partili Avukat Ali Aktaş, Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Aktaş, Ağar için şunları yazdı:

“Çankırı’da askerlik yapmaya dayanamayıp iki üç gün içinde Ankara’ya babanın yanına evci çıkmak için nakil oldun ya devrem; vatan, devlet, bayrak için nasıl ölmeyi göze alıyorsun hiç anlamadım. Hepiniz gittiniz, ben tek kaldım bölükte vicdansızlar. ABD’nin Irak İşgalinin hemen öncesiydi. Çankırı 8. Zırhlı Tugay’ın Kuzey Irak’a gönderileceği söyleniyordu. Tolga Ankara’ya gittikten sonra tatbikatlara gittik, buz gibi soğukta, leş gibi tulumların içinde kampetler üstünde yattık. Bizi silah ve nöbet uzmanı yaptılar a birader.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)