Son Dakika Haberler

BM’den korkutan açıklama: Salgın yayılırsa milyonlarca kişi ölecek

BM’den korkutan açıklama: Salgın yayılırsa milyonlarca kişi ölecek
Okunma : Yorum Yap

BM’den korkutan Koronavirüs açıklaması: Salgın yayılırsa milyonlarca kişi ölecek …


Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin korkutan bir açıklama yaptı. Guterres, “Virüsün özellikle dünyanın en savunmasız bölgelerinde orman yangını gibi yayılmasına izin verirsek milyonlarca insan ölecek” uyarısında bulundu.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip Koronavirüsün sadece insanları değil küresel ekonomiyi de etkilediğini belirterek Uluslararası Çalışma Örgütünün virüs nedeniyle dünya genelinde çalışanların 3,4 trilyon dolar gelir kaybı yaşayabileceğini bildirdiğini söyledi.


BM’DEN G20 ÜLKELERİNE SALGINLA MÜCADELE ÇAĞRISI

Ülke düzeyinde alınan önlemlerin küresel ölçekte yaşanan kriz için yeterli olmadığını belirten Guterres, G20 ülkelerine Koronavirüs salgınıyla mücadelede eş güdümlü, kararlı şekilde yeni adımlar atma ve gelişmekte olan ülkelere yardım etme çağrısında bulundu.  Guterres, ”En fakir ve en savunmasız ülkeler en sert darbeyi alacak. Virüsün özellikle dünyanın en savunmasız bölgelerinde orman yangını gibi yayılmasına izin verirsek milyonlarca insan ölecek. Ortak bir düşmanımız var ve bir virüsle savaşıyoruz” dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)