Son Dakika Haberler
sesso video gratis porno gratis

Boğaziçili öğrencileri darp eden polis, onlara karşı yapılan gerici eyleme müdahale etmedi

Boğaziçili öğrencileri darp eden polis, onlara karşı yapılan gerici eyleme müdahale etmedi
Okunma : Yorum Yap

Boğaziçili öğrencileri darp eden polis, onlara karşı yapılan gerici eyleme müdahale etmedi…

Boğaziçi Üniversitesi’nde, öğrenciler tarafından hazırlanan bir sergide Kâbe resminin yer alması nedeniyle tutuklamaların yapılması sonrası yapılacak olan basın açıklaması polis engeliyle karşılaştı. Boğaziçili öğrencileri protesto etmek için Anadolu Gençlik Derneği tarafından Beyazıt’ta düzenlenen eyleme ise hiçbir müdahale olmadı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde bir sergide Kâbe fotoğrafının kullanılmasıyla ilgili 2 öğrencinin tutuklanması sonrası üniversite önünde yapılan eyleme karşı, Saadet Partisi’nin gençlik örgütlenmesi olan Anadolu Gençlik Derneği de aynı yer ve saatte toplanma çağrısı yaptı. AGD’nin Beyazıt Meydanı’nda yapacağı eylem, “Malum gürûha karşı duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğimizi ve değerlerimizi hedef alan her hareketlerinin karşısında daha güçlü duracağımızı yeniden ilan ediyoruz” ifadeleriyle duyuruldu.

Tutuklanan arkadaşları için eylem yapacaklarını duyuran Boğaziçi Üniversitesi’nin eylemi İstanbul Valiliği tarafından “Eylemlerin yasak olduğu” hatırlatılarak engellenirken Beyazıt’ta AGD’nin eyleminde herhangi bir müdahale ya da engelleme olmadı.

Tekbirler eşliğinde sloganlar atan grubun ayet yazılı bir pankart açtıkları eylemlerinde, Boğaziçili öğrenciler, “İslam düşmanı” olarak hedef alındı. Emniyet güçlerinin herhangi müdahalede bulunmadığı bu eyleme karşın, Boğaziçili öğrenciler polisin sert müdahalesi ile karşılaştı.

T24

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)