Son Dakika Haberler

Bomonti’deki talana sanatla direndiler

Bomonti’deki talana sanatla direndiler
Okunma : Yorum Yap

Bomonti’deki talana sanatla direndiler

Bomonti Bira Fabrikası’nın ek binalarının yıkılarak yerine otopark, yurt, külliye ve iddialara göre bir otel dikilmesini amaçlayan projeye karşı Bomonti Hepimizin İnisiyatifi katılımcıları ve Doğa İçin Sanat (DİS) bünyesindeki sanatçılar bir araya gelerek ‘Bomonti Hatıralarda Kalmasın’ dedi. Etkinliğe Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Belediye Meclisi üyeleri, CHP Şişli İlçesi üyeleri ve HDP Şişli İlçe Eşbaşkanı da destek verdi.

Bomonti Bira Fabrikası’nın ek binalarının yıkılarak yerine otopark, yurt, külliye ve iddialara göre bir otel dikilmesini amaçlayan projeye karşı Bomonti Hepimizin İnisiyatifi katılımcıları ve Doğa İçin Sanat (DİS) bünyesindeki sanatçılar renkli bir eylem gerçekleştirdiler. Saat 15.00 ila 17.30 arasında gerçekleşen etkinliğin teması ‘Bomonti Hatıralarda Kalmasın’dı.

Beklentilerini resimle anlattılar

Etkinliğe katılanlar üç tuvali boyayarak bu inşaat alanında nasıl bir proje istediklerini tuvallere yazdı. Ayrıca etkinlik sırasında bir de küçük halk oylaması yapıldı. Sayılan 150 oya göre 42 katılımcının park ve yeşil alan istediği, 31 katılımcının kültür merkezi, 24 katılımcının ise deprem toplanma merkezi yönünde beklentisi olduğu belirlendi. Diğer katılımcılar ise farklı önerilerde bulundular.

Etkinlik boyunca üç resim yapılırken, bir de hatıra panosu ortaya çıktı.

Partilerden destek

Etkinliğe Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Belediye Meclisi üyeleri, CHP Şişli İlçesi üyeleri ve HDP Şişli İlçe Eşbaşkanı da katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)