Son Dakika Haberler

Boynukalın ‘alkol yasağını’ şiirle kutladı; pişman oldu!

Boynukalın ‘alkol yasağını’ şiirle kutladı; pişman oldu!
Okunma : Yorum Yap

Boynukalın ‘alkol yasağını’ şiirle kutladı; pişman oldu!

Boynukalın ‘alkol yasağını’ “sirozdan ölen” şairin şiiriyle kutladı!

Siyasi çıkışlarıyla tepkilere sebep olan eski Ayasofya Cami Baş İmamı Mehmet Boynukalın, alkol yasağını kutlamak için yaptığı sosyal medya paylaşımını bir takipçisinin uyarısı üzerine sildi.

Ayasofya Cami eski Baş İmamı Mehmet Boynukalın, ‘tam kapanma’ tedbirleri kapsamında alkollü içki satışlarına yasak getirilmesini yerinde bir karar olduğunu ifade ederek şair Ziya Paşa’nın “Terkîb-i bend” şiirinden bir alıntı yaptı.

Boynukalın, yasağı şu ifadelerle kutladı:

“Kapanma günlerinde alkol satışı yasağı birilerini rahatsız etmiş… iyi de olmuş. Ne güzel demiş şairimiz:  Erbabı kemali çekemez nakıs olanlar, rencide olur didei huffaş ziyadan.” 

UYARAN HESABI DA ENGELLEDİ!

Seyit Tosun isimli bir Twitter kullanıcısı da Boynukalın’ın bu paylaşımını alıntılayıp Ziya Paşa’nın içki sevgisini hatırlatarak “Yalnız bu şiirin sahibi Ziya Paşa sirozdan öldü hoca efendi. Çok da güzel içermiş. Kendisinin şöyle bir dizesi de bulunmaktadır: ‘İç bade, güzel sev var ise akl u şu’ûrun, Dünya var imiş ya ki yoğ olmuş ne umûrun…’” diye yazdı.

Mehmet Boynukalın, 27 Nisan tarihli bu paylaşımını Seyit Tosun isimli kullanıcının sözleri üzerine sildi. Bununla da yetinmeyen Boynukalın, Tosun’u engelledi.

SİROZ NEDİR?

Genellikle enfeksiyon ve alkol bağımlılığı nedeniyle karaciğerde oluşan ve geri dönülemez bir hasar bıraktığı için telafisi erken dönemde mümkün olan ölümcül bir hastalık.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)