Son Dakika Haberler

Faşist Başkan, Koronavirüs vaka ve ölü sayılarının açıklanmasını yasakladı 

Faşist Başkan, Koronavirüs vaka ve ölü sayılarının açıklanmasını yasakladı 
Okunma : Yorum Yap

Brezilya’nın faşist Başkanı Koronavirüs vaka ve ölü sayılarının açıklanmasını yasakladı 

Dünya çapında en fazla koronavirüs vakasının görüldüğü ikinci ülke olan Brezilya’da ölüm ve vaka sayılarının açıklanması yasaklandı. Sayıların, Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinden kaldırılması kararı alınırken bundan sonra sadece son 24 saate dair verilerin açıklanacağı duyuruldu.

Brezilya’da Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, koronavirüs salgınında Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği sokağa çıkma kısıtlamaları ve sosyal mesafelenme gibi önlemleri hiçe saydığı gerekçesiyle eleştiri altında. BBC Türkçe’de yer alan habere göre Sağlık Bakanlığı, şimdiye kadarki toplam vaka ve ölüm sayılarını internet sitesinden kaldırmakla kalmadı, bundan sonra da bu verileri açıklamayacaklarını duyurdu. Bolsonaro, toplam sayıların şu anki resmi yansıtmadığını savundu.

Brezilya, ABD ve İngiltere’den sonra Covid-19 nedeniyle en fazla can kaybının yaşandığı üçüncü ülke. Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre, ülkede 35.930 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Yine aynı verilere göre, koronavirüs ülkede 672.846 kişiye bulaştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)