Son Dakika Haberler

Buldan, İmamoğlu’nun davetiyle hatıra ormanı açılışına katıldı

Buldan, İmamoğlu’nun davetiyle hatıra ormanı açılışına katıldı
Okunma : Yorum Yap

Başkandan cesur adım: İmamoğlu, Pervin Buldan’ı hatıra ormanı açılışına davet etti …


Ekrem İmamoğlu, “Türkiye’de kadın yönetici olarak kim varsa, herkesin adına bir fidan dikiyoruz. Bu orman ‘Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine’ sözünün karşılık bulduğu bir zemin oluştursun istiyoruz” dedi.HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun davetiyle Büyükçekmece’deki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hatıra Ormanı’nın açılışına katıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle İYİ Parti lideri Meral Akşener ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı kutlayarak büyük dikkat çeken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece’deki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hatıra Ormanı’nın açılışına da Pervin Buldan’ı davet etti.

8 Mart Hatıra Ormanı’na ilk fidanları, Pervin Buldan, Dilek İmamoğlu ve eşi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu birlikte diktiler.

Ekrem İmamoğlu açılışta şöyle konuştu: “İBB olarak bu değerli adımları attığımız, bu bilinci yükselttiğimiz, kadınların yaşam kalitesini yükselttiğimiz takdirde ben eminim ki gerisini kadınlar yerine getirir. Sivil toplum kuruluşları, kadına dair kurum ve kuruluşlar gereğini yapar diye düşünüyorum. Yolun başındayız, şunu da söyleyeyim iyi ilerliyoruz, İBB olarak çok güçlü adımlar atıyoruz. Bunun içinde çok güzel duygular var. Öncelikle kurumda çalışan 15 bin kadının adına fidan dikimi var. Ama onun ötesinde Türkiye’de kadın yönetici olarak kim varsa, herkesin adına bir fidan dikiyoruz. Bu orman ‘Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine’ sözünün karşılık bulduğu bir zemin oluştursun istiyoruz.”

Dilek İmamoğlu’ndan anlamlı mesaj


Dilek İmamoğlu da yaptığı açıklamada “Bütün insanların kayıtsız şartsız eşit kabul edildiği bir hayatı yeryüzünde kurmayı başaramadık henüz. Bu yolda çok önemli adımlar atıldı elbette. 8 Mart işte bu çabalara duyduğumuz saygının, eşitlik idealine bağlılığımızın ifadesidir. Özgür, adil, barışçıl bir dünya ancak eşitlik temeli üzerine kurulabilir” dedi.

İstanbul Sözleşmesi’nin önemine de vurgu yapan Dilek İmamoğlu, “Sözleşmenin çizdiği çerçevenin kağıt üzerinde kalmaması, hayata geçirilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Duvar

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink