Son Dakika Haberler

Bülent Arınç çıkışıyla AKP’lilerin saldırısına uğradı

Bülent Arınç çıkışıyla AKP’lilerin saldırısına uğradı
Okunma : Yorum Yap

Bülent Arınç çıkışıyla AKP’lilerin saldırısına uğradı

Bülent Arınç’tan dikkat çeken paylaşım

TBMM eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile dikkat çekti. Arınç’ın paylaşımı hükümete yakın isimler tarafından tepkiyle karşılandı.TBMM eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım yandaşların tepkisini çekti.Arınç, Twitter hesabından “Rahmetli üstadın dev eseri Reis Bey’den merhameti dinlemek ne güzel” notuyla Necip Fazıl’ın “Reis Bey” adlı tiyatro oyunundan bir tiradın kullanıldığı eski bir Türk filmi sahnesini paylaştı. Arınç’ın bu paylaşımı yandaşlar tarafından infaz yasası ile ilişkilendirildi.

Arınç, paylaşımının devamında ise Prof. Dr. Faruk Erem’in “Bir Ceza Avukatının Anıları” kitabından alıntıladığı “Suçluyu kazıyınız altından insan çıkar. Amaç suçludaki insanı değil; insandaki suçluyu yok etmektir! Bana öyle geliyor ki adalet yanıldığını anlayınca geri veremeyeceğini baştan almamalıdır” sözlerini paylaştı.

Metiner: Merhamet sömürüsü yaparak içerdeki FETÖ’cüleri kurtarmak için…

AKP’li eski vekil Mehmet Metiner, Arınç’a tepki göstererek “REİS ne demişti: ACIRSANIZ ACINACAK HALE DÜŞERSİNİZ! Aynı merkezin adamları MERHAMET sömürüsü yaparak içerdeki FETÖ’cüleri kurtarmak için sahnedeler yine! Gün, 15 Temmuz ruhunu kuşanarak topyekun ses yükseltme günüdür. Kripto unsurları deşifre etme günüdür. Haydi Bismillah!” diye yazdı.

“Amerika’nın 1 Dolar’lık askerleri”

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk de Arınç’a tepki göstererek, “Merhum Necip Fazıl Reis Beyi yazarken, alnı beş vakit namazda diye bilinenlerin Gazi Meclisi bombalayacakları Amerika’nın 1 Dolar’lık askerleri olacağını düşünemezdi bile @bulent_arinc. Sen kimin için merhamet istiyorsun bir söyle hele, takke düşsün bir görelim. Bu millete ayıptır” dedi.

“Çarpıtma ve istismar buraya kadar gelmişse pes artık”

Star gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Nuh Albayrak da “Çarpıtma ve istismar buraya kadar gelmişse pes artık… @bulent_arinc FETÖ’cüleri savunmak için bir zamanlar ağzından kaçırdığı gibi cübbesini giyse bence daha dürüst davranmış olur!” ifadeleriyle tepki gösterdi.

“Karnından konuşma”

Albayrak’ın paylaşımı üzerine bir tweet daha atan Zentürk ise, “Bak, @NuhAlbayrak doğru söylüyor. Giy cübbeni @bulent_arinc Bakalım o cübbe kaç metre kumaştan yapılmış. Bir ölçelim di’mi… Öyle karnından konuşma. Hadi… Çık ortaya, cesur ol…” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)