Son Dakika Haberler

Bülent Arınç, Fehim Adak’ı anma töreninde AKP’yi topa tuttu

Bülent Arınç, Fehim Adak’ı anma töreninde AKP’yi topa tuttu
Okunma : Yorum Yap

Bülent Arınç, Fehim Adak’ı anma töreninde AKP’yi topa tuttu…

-Arınç’tan yeni bombalar: “Dünün mücahitlerinin daha sonra müteahhit, daha sonra müşahit olduğu bir noktadayız. Dünya için her şeylerini feda etmiş bir kalabalık topluluk var karşımızda ama yüz binlerini toplasan içinden bir Fehim Adak çıkmaz. Bugün böyle bir kaht-ı ricalin (devlet adamı kıtlığı) içindeyiz”

Bülent Arınç, Fehim Adak’ın mezarı başında yapılan anmadaki konuşması ile yine dikkatleri üzerine çekti. Arınç, “Bugün bizim en büyük sıkıntımız, maalesef dünün mağdurlarının, bugün mağrur olmasıdır. Dünün fakirlerinin bugün zenginlikten gözlerinin kamaşmasıdır.” dedi.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, merhum Necmettin Erbakan’ın arkadaşlarından Fehim Adak’ın ölüm yıl dönümünde mezarı başında yapılan anmaya katıldı. Arınç, burada yaptığı konuşmada isim vermeden AKP’yi topa tuttu.

“DÜNÜN MÜCAHİTLERİ BUGÜN MÜTEAHHİT OLDU”

Arınç, “Bugün bizim en büyük sıkıntımız, maalesef dünün mağdurlarının, bugün mağrur olmasıdır. Dünün fakirlerinin bugün zenginlikten gözlerinin kamaşmasıdır. Ve bugünkü yaşantı içerisinde ne varsa, kaybetmiş olmalarıdır. Dünün mücahitlerinin daha sonra müteahhit, daha sonra müşahit olduğu bir noktadayız. Burada kalsalar bile iyi” diye konuştu.

Arınç’ın sözleri şöyle:

“BUGÜN BÖYLE BİR KAHT-I RİCALİN İÇİNDEYİZ”

“Biz biliyorsunuz Fazilet Partisi kapatıldıktan sonra bir yol ayrımına girdik. Önce parti içerisinde kongrede bir aday çıkarmak cüretinde bulunduk. Ondan sonra da ayrı bir parti kurduk. Bunları hocamızla konuştuğumuzu pekçok arkadaş biliyor. Bu süreç içerisinde çok acımasızca davrananlar oldu bize ve arkadaşlarımıza karşı. Ama Fehim Bey hep kardeşlik hukukunu gözetti. Yanlış yaptığımızı söyledi ama doğrusunu da gösterdi. Israr etti, ayrılmak olmasın, birlikte olalım diye. Biz sebeplerini ona izah ettik. Söyleyeceğim şey şudur; Recai Bey ile birlikte Fehim Bey bizi kucaklayanlar içinde yer aldı. Üzerimizde çok hakları vardır. Tabi bugün de Fehim Adak Bey’in güzel evlatları, torunları, ailesi hep bir arada. Güzel bir aile bıraktı. Ben de ‘geçmiş olsun’a gitmiştim, evinin durumunu yakinen gördüm. Belki 20 senedir değişmeyen koltuklarıyla mütevazı bir ailenin şartlarını taşıyor. Bu da bizim bugün gördüğümüz kötü örneklere karşı gerçek bir müminin nasıl yaşaması gerektiğini gösteren ve zenginleşmemenin yolunu nasıl bulabilmiş insanları bugün örnek almak yolunda bize rehber oluyor. 

Bizim bugün en büyük sıkıntımız maalesef dünün mağdurlarının bugün mağrur olmasıdır. Dünün fakirlerinin bugün zenginlikten gözlerinin kamaşmasıdır. Ve bugünkü yaşantı içerisinde de ne varsa kaybetmiş olmalarıdır. Dünün mücahitlerinin daha sonra müteahhit, daha sonra müşahit olduğu bir noktadayız. Burada kalsalar bile iyi, ona bile şükredeceğiz. Dünya için her şeylerini feda etmiş bir kalabalık topluluk var karşımızda ama toplasan, yüz binlerini toplasan içinden bir Fehim Adak çıkmaz. Bugün böyle bir kaht-ı ricalin (devlet adamı kıtlığı) içindeyiz. Allah Fehim Bey’lerin örneklerini çoğaltsın.”

Bülent Arınç, Erdoğan’ın yaptığı hukukta reform çıkışı sonrası katıldığı bir televizyon programında HDP’li Selahattin Demirtaş’ın tahliye olabileceğini ve iş insanı Osman Kavala’nın tutuklu kalmasına hayret ettiğini söylemişti. Bunun üzerine Erdoğan, Arınç’ı isim vermeden “fitne ateşi yakmaya çalışmakla” suçlayarak eleştirmişti. Bülent Arınç, Erdoğan’ın tepkisinin ardından Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Arınç, bu konuşmasıyla susmaya niyetinin olmadığını göstermiş oldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink