Son Dakika Haberler

Burhan Kuzu ile öldürülen Fatma Mavi arasında nasıl bir bağ vardı?

Burhan Kuzu ile öldürülen Fatma Mavi arasında nasıl bir bağ vardı?
Okunma : Yorum Yap

Burhan Kuzu’nun ani ölümü akıllarda soru işareti yaratmıştı. Kuzu ile fotoğrafları ortaya çıkan Fatma Mavi’nin öldürülmesi bu şüpheleri güçlendirdi!

Burhan Kuzu ile öldürülen Fatma Mavi arasında nasıl bir bağ vardı? Öldürülen Fatma Mavi kimdir?

İstanbul’da bir evde meydana gelen patlama sonucu öldüğü sanılan ancak cinayete kurban gittiği anlaşılan Fatma Mavi’nin, eski AKP Milletvekili ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu ile farklı zamanlarda çekilmiş samimi fotoğrafları ortaya çıktı.

Fatma Mavi’nin, en son görüştüğü Ergin A. tarafından öldürüldüğü, sonra da evinin ateşe verildiği ortaya çıkmıştı. Fatma Mavi’nin ölümünden 24 saat sonra Burhan Kuzu’nun tedavi gördüğü hastanede koronavirüs sebebiyle öldüğü açıklandı.

Odatv yangınla ilgili yeni detaylara ulaştı.

Odatv’nin haberinde, yangına ilişkin tutulan raporda Fatma Mavi’nin yaşadığı evin iki farklı yerinde aynı anda yangın çıktığı ve çıkan yangında benzin kullanıldığının belirtildiği ortaya çıktı. İddiaya göre yangın kasten çıkarıldı.

Peş peşe iki ölüm


Haberde dikkat çekici bir detaya yer verildi. Fatma Mavi’nin 31 Ekim 2020 saat 09:20’de yaşamını yitirmesinden hemen sonra Burhan Kuzu hayatını kaybediyor. Kuzu, 1 Kasım 2020 saat 04:00’te yaşamını yitirdi. 

22, 23 ve 24. Dönem AKP Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu eski başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun koronavirüsü nedeniyle hasta olduğu bilinmiyordu. Kuzu’nun 17 Ekim’den beri tedavi gördüğü ve Mavi’nin ölümünden 24 saat sonra hayatını kaybettiği açıklandı.

Burhan Kuzu ile Fatma Mavi’nin farklı zamanlarda çekilmiş fotoğrafları da haberde yer aldı.


Mavi’nin sadece Burhan Kuzu ile değil, eski bakan Mehmet Ali Yılmaz ile birlikte olduğunu gösteren fotoğrafları da çıktı.

ODATV.COM’da yer alan haberin detayları şöyle:

Yangın süsüyle öldürülen Fatma Mavi kim…
Tarih: 31 Ekim 2020.
Yer: İstanbul/ Bahçelievler Şirinevler Mahallesi Mahmutbey Caddesi. 4. Sokak/No 26.
Saat: 09.20.

İstanbul İtfaiyesi Bahçelievler Bölge Grup Amirliğine bir konutta çıkan yangın ihbarı yapıldı. Dört dakika sonra dört personelli itfaiye aracı yangın yerine ulaştı. Bodrum üzeri, beş katlı binanın ikinci katındaki 9 numaralı daire yanıyordu. İtfaiye ekibi yangını söndürünce salonun ortasında sırt üstü yatar vaziyette, yanmış bir kadın cesediyle karşılaştı.


Bu kişi, özel bir televizyon kanalında çalışan 31 yaşındaki Fatma Mavi adındaki kiracıydı. İlk intiba kadının çıkan yangınla öldüğüydü. Fakat: İtfaiye ekibinin gözünden şu gerçek kaçmadı: Yangın birbirinden bağımsız oturma odası ve yatak odasında aynı anda çıkmıştı! Yangının başlangıç noktasının birden fazla olması itfaiye ekibini araştırmaya yöneltti. 

Buldukları şuydu: Yanıcı madde/benzin atılmıştı her iki odaya! Yangın kasten çıkarılmıştı. Fatma Mavi öldürülmüştü.

Polis kısa sürede iki zanlıyı yakaladı:


İddiaya göre korsan taksicilik yapan (beş suç kaydı bulunan) Ergin A, Fatma Mavi’yi boğup öldürmüş ve birlikte benzin aldığı arkadaşı Ali İlkay S.’nin yardımıyla evi yakmıştı. Öldürme sebebi, açıklamasına göre kıskançlıktı. Bu olaydan bir gün sonra…

BİR ANİ ÖLÜM


Tarih: 1 Kasım 2020.
Yer: İstanbul Medipol Mega Üniversite Hastanesi.

Hastane yönetimi gece sabaha karşı saat 04:00’da Prof. Burhan Kuzu’nun vefat ettiğini açıkladı: “Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.”

Türkiye şaşırdı. Kamuoyunun yakından tanıdığı, 22, 23 ve 24. Dönem AKP Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu eski başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun korona virüsü nedeniyle hasta olduğunu bilmiyordu. Meğer Prof. Kuzu, 17 Ekim’den beri tedavi görüyordu.

Prof. Kuzu’nun ani ölümü birçok çevrede kuşkuyla karşılandı. Çünkü, Burhan Kuzu’nun adı son dönemde bir olayda geçiyordu: Adı cinayetlere-suikastlara karışan uyuşturucu baronu İranlı Naci Şerifi Zindaşti’in cezaevinden skandal kararla çıkarılması!

Burhan kuzu, “Zindaşti’yi tanımam” dese de birlikte yemek yerken fotoğrafları ortaya çıktı. Ayrıca tahliye kararı veren Hâkim Cevdet Özcan hakkında açılan soruşturmada Zindaşti için Burhan Kuzu’nun ısrarla kendini aradığını söyledi. Oysa Burhan Kuzu hâkimi de aramadığını söylemişti. Burhan Kuzu hakkında soruşturma başlatıldı. Kafalardaki soru şuydu: Burhan Kuzu’nun bu derece rahat hareket etmesinin sebebi arkasını dayadığı güce güvenmesi miydi?


İstanbul’daki birçok cinayetin azmettiricisi uyuşturucu baronu Zindaşti’nin serbest kalması için milyon dolarlar dağıtılmış mıydı? Ortaklar kimlerdi? Burhan Kuzu’nun vefat etmesiyle dava sonuçlanamadı.

SÜRPRİZ FOTOĞRAFLAR


Burhan Kuzu’nun öldürülen Fatma Mavi ile ilgisi neydi? 24 saat arayla gerçekleşen iki ölüm arasında nasıl bağ vardı? Fatma Mavi’nin Prof. Burhan Kuzu ile birlikte farklı zamanlarda çekilmiş fotoğrafları kafalarda yine sorulara sebep oldu.


Yeraltı dünyasında yakın tanıdıkları olan Fatma Mavi’nin, Türk siyasetinin tanınmış siması Burhan Kuzu ile nasıl bir ilişkisi vardı?

Sadece Burhan Kuzu değil. Fatma Mavi’nin yine farklı zamanlarda çekilmiş eski bakan Mehmet Ali Yılmaz ile de birlikte olduğu fotoğrafları vardı.


Fatma Mavi gerçekte kimdi? Fatma Mavi’nin asıl işi neydi? Fatma Mavi’nin elinde bazı video kayıtları var mıydı? Bunlara ne oldu? Fatma Mavi sahiden kıskançlık yüzünden mi öldürüldü? Yoksa… Bu cinayette de Zindaşti’nin parmağı bulunuyor mu? Sorular çok… Zaten Zindaşti’nin adı geçtiği her olayda birçok gizem/sır bulunmuyor mu?

Fatma Mavi’nin evindeki yangının “Yangın Raporu”MEHMET ALİ YILMAZ’DAN AÇIKLAMA


Odatv’nin haberi sonrasında Mehmet Ali Yılmaz, avukatı Uysal Uğurlu aracılığı ile Odatv’ye bir açıklama göndererek haberde Mehmet Ali Yılmaz’a ilişkin geçen ifadeleri yalanlandı.

O açıklama şöyle:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)