Son Dakika Haberler

Büyük ikramiye Varlık Fonu’na çıktı!

Büyük ikramiye Varlık Fonu’na çıktı!
Okunma : Yorum Yap

Büyük ikramiye Varlık Fonu’na çıktı!

İkramiye çıkan çeyrek biletin sadece biri satılmış; diğer üçünün payına düşen ikramiye Varlık Fonu’na gitti!

Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekilişinde 100 milyon liralık büyük ikramiye bir adet çeyrek bilete çıktı. Satılmayan biletlerin ikramiye tutarı ise Varlık Fonu’na devredildi.

Milli Piyango özel yılbaşı çekilişinde ikramiye tutarı 100 milyon lira olarak belirlenmişti. Yapılan çekiliş sonrasında ikramiye, bir adet çeyrek bilete çıktı. Satılmayan üç çeyrek biletin ikramiye tutarı olan 75 milyon lira Türkiye Varlık Fonu’na kaldı.

Büyük ikramiyeye ait “9884757” numaranın bulunduğu biletin sevk merkezi, Manisa Akhisar olarak açıklandı. Çekilişi gerçekleştiren ve Demirören Holding ve İtalyan Sisal S.p.A tarafından kurulan Sisal Şans tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Milli Piyango tarihinde bugüne dek verilen en yüksek miktar olan 100 milyon TL’lik büyük ikramiye satılan tek bir çeyrek bilete çıktı. 25 milyon TL kazanan talihlimizi tebrik ediyoruz. Milli Piyango özel yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye Manisa, Akhisar’dan alınan bilete isabet etti. Herkesin şansı olmaktan çok mutluyuz.”

“ÇIKANA KADAR ÇEKİLECEK”

Son günlerde çekilişlere yönelik oluşan güvensizlik nedeniyle Sisal Şans tarafından yapılan açıklamada “yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye satılan bilete çıkana kadar çekilişe devam edilecek” ifadeleri kullanılmıştı.

VARLIK FONU KİME BAĞLI?

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketince yönetilmek üzere 2016’da kurulan Varlık Fonu, 12 Eylül 2018 tarihli kararnameyle Cumhurbaşkanlığına bağlandı.

Kaynak: Milli Piyango

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)