Son Dakika Haberler

Camiden ‘Çav Bella’ya ilk kurban: CHP’li Banu Özdemir gözaltına alındı

Camiden ‘Çav Bella’ya ilk kurban: CHP’li Banu Özdemir gözaltına alındı
Okunma : Yorum Yap

CHP, rakibine benzeyerek kınadı!

Camiden ‘Çav Bella’ okunmasına tepki göstermeyen ve olayı esprili karşılayan CHP’li Banu Özdemir gözaltına alındı 

İzmir’de merkezi ses sistemine ‘sızılarak’ cami hoparlörlerinden Çav Bella çalınmasına ilişkin yürütülen soruşturmada, eyleme esprili bir dille yaklaşarak partisinden farklı bir tepki veren CHP’li Banu Özdemir gözaltına alındı. CHP, bu olaya iktidar ve yandaşları kadar tepki göstermiş, olayı kınadığını açıklamıştı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Müftülüğün merkezi ses sistemini sabote ederek kentte bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapanlar ile eylemi övücü ve destekleyici ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunanlar hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, Banu Özdemir’in gözaltına alındığını bildirdi. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturmada bir danışmanlık şirketinde yönetici olarak görev yapan Banu Ö, Türk Ceza Kanunu’nun 216/3 maddesi kapsamında “Dini değerleri alenen aşağılamak” suçundan gözaltına alınmıştır.” ifadesine yer verildi.

İzmir’deki bazı camilerin hoparlörlerinden dün müzik yayını yapılmıştı. Müftülük, yayının, merkezi sistemin frekansına korsan şekilde müdahil olanlarca yapıldığını belirtmiş, konuyla ilgili inceleme başlatıldığı ve suç duyurusunda bulunulduğunu bildirmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)