Son Dakika Haberler

Can Ataklı: Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı İlhan Kesici

Can Ataklı: Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı İlhan Kesici
Okunma : Yorum Yap

Can Ataklı: Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı İlhan Kesici…

Gazeteci Can Ataklı “Muhalefetin üzerinde anlaştığı aday İlhan Kesici” iddiasında bulundu.

Can Ataklı, Youtube kanalında İYİ Parti lideri Meral Akşener’in ‘Parlamenter sisteme döneceğiz ve ben o zaman başbakan adayıyım’ açıklamasını değerlendirdi. Ataklı, tahminlerin aksine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olmayacağını söyleyerek muhalefetin bir isim konusunda anlaşmaya vardığını öne sürdü.

Üzerinde anlaşılan ismin ‘oy vermese dahi, oy vermeyeni rahatsız etmeyecek bir isim’ olduğunu söyleyen Ataklı, o kişinin İlhan Kesici olduğunu açıkladı.

Ataklı, CHP Milletvekili İlhan Kesici ile ilgili “Sağdan geliyor ama kimseyi rahatsız etmez. Devleti, kurumların işleyişini biliyor. Dil biliyor, donanımlı biri. Verdiği söze güvenilir.” yorumunda bulundu.

Ataklı, İlhan Kesici’ye ilişkin şu yorumlarda bulundu:

“1-Köken ‘merkez sağ’dan gelme ama hiçbir zaman merkez sağın bile bayraktarı olmamış.

2- Çok ciddi devlet tecrübesi var

3- Çok ciddi özel sektör deneyimi ve dostluk ağı var.

– Lisan biliyor. Uluslararası deneyimi var. Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili seçildi ama ne parti içinde çıkıntılık yaptı ne muhalefet cephesinde yer aldı ne de bayraktarlık yaptı ama özellikle ekonomik konularda hep doğruyu söyledi. Sözüne güvenilir kişidir, sözünde durur.”

Öte yandan Ataklı, muhalefetin ortak adayı olarak konuşulan ilk ismin CHP Milletvekili Abdüllatif Şener olduğunu ancak ‘Şener’in çok yeni CHP’li olması ve hiç kimse bulunamamış gibi eski bir AKP’linin aday gösterilmesinin doğru karşılanmayacağı’ düşüncesiyle Şener isminden vazgeçildiğini öne sürdü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink