Son Dakika Haberler

Çankaya ve Bodrum Belediyelerinden ”İbrahim Demirel Objektifinden Şiirin Yüzleri” sergisi

Çankaya ve Bodrum Belediyelerinden ”İbrahim Demirel Objektifinden Şiirin Yüzleri” sergisi
Okunma : Yorum Yap

Çankaya ve Bodrum Belediyelerinden ”İbrahim Demirel Objektifinden Şiirin Yüzleri” sergisi…

Çankaya Belediyesi ve Bodrum Belediyesince ortaklaşa düzenlenen ”İbrahim Demirel Objektifinden Şiirin Yüzleri” sergisi Bodrum’da açıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras açılış konuşmasında “rantcılar, betoncular, demirciler, çimentocular kültürümüzü yok etmeye çalışıyorlar, Bodrumlulardan destek istiyorum, Bodrum’u bir kültür şehrine dönüştürmek istiyoruz. Nazım’ın ölüm yıl dönümünde Bodrumluları şiirle, sanatla, tiyatroyla buluşturuyoruz. Sanatçılarımız Genco Erkal, Zülfü Livaneli, Ahmet Telli, Şükrü Erbaş, Cengiz Kaplan, Zerrin Taşpınar, Mahmut Temiz Yürek, Akif Kurtuluş, Salih Bolat ve Çevreci Mimar hocamız Prof. Dr. Ali Cengizkan Bodrum kültürümüzle zenginleşecek. Bodrum’um artık bir avuç betona ihtiyacı yok…” dedi.

Proje koordinatörü Şair Cengiz Kaplan açılış komuşmasına Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in mesajını ileterek başladı. Projenin iki yıl gibi uzun bir süre aldığını, toplam 115 şairin portre ve şiirlerinden oluştuğunu ancak sergi salonlarının darlığı nedeni ile 50 Ankaralı şairin yüzleri ve şiirleriyle Bodrumluları selamladıklarını söyledi..

Evrensel ismimiz ‘Nazım Hikmet’le Yaşamak’ isimli söyleşi de Ahmet Telli, Şükrü Erbaş, Zerrin Taşpınar, Ali Cengizkan ve Salih Bolat, Nazım ve şiirleri üzerine bir söyleşi sundu. Söyleşiye çok sayıda konuk katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)