Son Dakika Haberler

Cem Gürdeniz: BM’de Nazizmi kınayan tasarıya kim hayır dedi?

Cem Gürdeniz: BM’de Nazizmi kınayan tasarıya kim hayır dedi?
Okunma : Yorum Yap

Cem Gürdeniz: BM’de Nazizmi kınayan tasarıya kim hayır dedi? Başka söze gerek var mı?

‘Mavi Vatan’ın isim babası emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, Ukrayna ordusundaki yoğun Nazi yapılanmasına ilişkin BM’deki tasarı oylamasında gosterilen tavrı kanıt gösterdi. Gürdeniz, BM’de Nazizmi kınayan tasarıya kimlerin “hayır” dediğini hatırlattı.

“20.12.2020’de BM’de Nazizmi kınayan tasarıya kim hayır dedi?” diye soran Gürdeniz, şu hatırlatmayı yaptı:

“Bugün Ukrayna ordusundaki yoğun Nazi yapılanmasını eleştirirseniz Rusçu oluyorsunuz. Peki 20.12.2020’de BM’de Nazizmi kınayan tasarıya kim hayır dedi? ABD ve Ukrayna. Kim çekimser kaldı?AB ve AngloSakson dünya. Onay verenler? Türkiye ve 130 devlet. Başka söze gerek var mı?”

“Cumhuriyet bugünleri de gördü!”

Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, kamuoyunda “Sarıklı Amiral” olarak bilinen eski Deniz İkmal Komutanı emekli Tuğamiral Mehmet Sarı’nın şikayeti üzerine İstanbul Adliyesi’nde ifade verdi. Sarı’nın üniforma üzerine sarık takarak makam aracıyla tekkeye gittiği görüntüleri çıkmıştı. Fotoğrafların basında yer almasının ardından tepkiler üzerine hakkında soruşturma başlatılan, ancak soruşturma tamamlanmadan emekli olan Tuğamiral Mehmet Sarı, 4 Nisan 2021 tarihinde bir gazeteye verdiği söyleşide emekli Tümamiral Cem Gürdeniz’in kendisine karşı ‘hakaret’, ‘iftira’ ve ‘inanç hürriyetinin kullanılmasını engelleme’ suçlarını işlediğini ileri sürerek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Cem Gürdeniz, bir söyleşide, “Kutsal üniforma üzerine sarık takarak dolaşan, makam aracıyla çekinmeden tekkeye giden bir amiralin varlığından rahatsız olmamak mümkün mü? Ömrünü bahriyeye adamış, o kutsal ocaktan mezun olmuş kişileri rahatsız etmez mi? Unutmayın ki 15 Temmuz gecesi Türk bahriyesinin 55 amiralinin 33’ü sarıklıydı. Ve devlete hücum ettiler. Buradan ders çıkarmayalım mı” açıklamasını yapmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine avukatı ile birlikte İstanbul Adliyesi’ne gelen emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, savcılığa yazılı ifade verdi.

Gürdeniz, ifade verdiğini sosyal medyadan şu sözlerle duyurdu:

“Kamuoyunda sarıklı amiral olarak bilinen zata, ‘sarıklı amiral’ dediğim için bugün savcılıkta ifade verdim. Cumhuriyet bugünleri de gördü.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink