Son Dakika Haberler
sesso video gratis porno gratis

Cem Toker: “İktidar o kadar çok malzeme veriyor, ben niye helva yapamıyorum?”

Cem Toker: “İktidar o kadar çok malzeme veriyor, ben niye helva yapamıyorum?”
Okunma : Yorum Yap

Cem Toker: İktidar o kadar çok malzeme veriyor ki başka yerde olsa muhalefet der ki ‘zenginliğe bak’…

Cem Toker, Zanka TV’de Ferit Atay’ın “Sorgulu Yorum” adlı programına konuk oldu.

Liberal Demokrat Parti eski Genel Başkanı Cem Toker, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Toker, “İktidar o kadar çok malzeme veriyor ki, dünyanın neresinde bir muhalefet olsa der ki ‘zenginliğe bak malzemeyi kucağıma veriyor, ben niye helva yapamıyorum?'” dedi.

Toker’in değerlendirmelerinden öne çıkanlar şöyle:

“İktidar o kadar çok malzeme veriyor ki muhalefete, başka yerde olsa muhalefet der ki zenginliğe bak, adam benim kucağıma oturtuyor malzemeyi. Mesela, yolsuzluklar, bütçe rakamları, enflasyon, ekonomideki ve dış politikadaki inatlaşmalar.

Suriyelilere 50 milyon harcadık diyor, sonra içerde SMS ile 10 lira topluyor. Somali’nin IMF borcunu ödüyor. Tunus’a bir şey gönderiyor, Arnavutluk’a bedava evler yapıyor. Bunların hepsi malzeme.

Daha iki hafta önce Amerika şirketi, Amerikan Adalet Bakanlığı’na “Evet ben yasalarımızı ihlal ettim. Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’na 1.2 milyon dolar rüşvet verdim” dedi. Bunu hiç muhalefetin ağzından duydunuz mu? Muhalefet partisinin yeterince milletvekili yok mu? Muhalefet, milletvekillerine sen bunu konuyu her gün vurgulayacaksın, sen de bunu vurgulayacaksın diyebilir.

Mesela Anayasa Mahkemesi kararının uygulanmadığı ülke… Anayasa yok, Anayasa yok hükmünde…. Kapandı gitti konu.

Partinin bir ilçe kongresi var, adam diyor ki şundan şundan dolayı yapamazsınız kongreyi… Devletin memuru… Diyorsun ki şu ilçede de böyle yaptık, kabul edildi. Yok diyor, her ilçede her hakim farklı karar veriyor. Diyorum ki oğlum yasa bir tane!

Mesela Cumhurbaşkanı, adam belki terörist, belki suçlu bilmiyorum ama Demirtaş için terörist diyebiliyor. Bunu biz söylesek ‘Vay devam etmekte olan bir davaya yönelik’ bilmem ne filan içeri alınırız.

Ak Parti’nin bir ilçe başkanlığı ‘Oh oh, siz yılbaşı kutlayamadınız ama biz cuma namazına gittik’ diyor. Şimdi bunun tersini düşünün bu ülkede; ‘Oh oh, siz cumaya gidemediniz ama biz yılbaşı kutladık’ desek adamı içeri alırlar.

Diyanetin bazı söylemleri var, mesela ‘Kur’an okunmayan eve şeytan girer’ diyor. Şimdi bu ülkenin Ermeni vatandaşları, Yahudi vatandaşları, Rum vatandaşları var. Müslüman olup evinde Kur’an bulundurmayanı var. Bunu nasıl söyleyebilirsin?

Bunların hepsi dört dörtlük malzeme ve bunların hepsi işlene işlene AKP seçmeninde bile ‘Ya bu adam doğru’ dedirtebilir. Eskiden AKP seçmeni için adres yoktu. Şimdi başka gidebileceği partiler de var, zaten AKP’nin tedirginliği de burda. Adam Deva’ya gidebilir Gelecek Partisi’ne de gidebilir. İktidar seçmeni için alternatif var.”

Programın tamamını izlemek için tıklayın

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)