Son Dakika Haberler

Cemal Enginyurt: Muharrem İnce’yi omurgalı bulmuyorum; CHP ‘kötü’ de AKP’ye bir lafın yok mu?

Cemal Enginyurt: Muharrem İnce’yi omurgalı bulmuyorum; CHP ‘kötü’ de AKP’ye bir lafın yok mu?
Okunma : Yorum Yap

Cemal Enginyurt: Muharrem İnce’yi omurgalı bulmuyorum; CHP ‘kötü’ de AKP’ye bir lafın yok mu?

“Partimi kurdum, ismini sürpriz yapacağım diyorsun; ne işin var CHP’de o zaman?”

Cumhur İttifakı’nın ruhuna aykırı davrandığı gerekçesiyle MHP’den ihraç edilen ve sonrasında Demokrat Parti’ye katılan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP’ye karşı bayrak açan Muharrem İnce’ye sert tepki gösterdi. Enginyurt, “İnce’ye bakıyorum, CHP’ye çaktığı kadar AK Parti’ye hiçbir şey demiyor. Hayırdır arkadaş ya? Ülkeyi CHP yönetiyor da bizim mi haberimiz yok. Bunlar mı iktidar? Efendim, yenildin de yenildin, yenildin de yenildin, Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı AK Parti ağzıyla dalga geçiyor” dedi.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Muharrem İnce’nin yeni parti kurma girişimlerini, “Muharrem İnce’yi hiç düzgün bulmuyorum. Omurgalı da bulmuyorum davranışını. Parti tüzüğünü kurmuşsun, oylamayla kabul etmişsin. Partimi kurdum, ismini sürpriz yapacağım diyorsun. Ya ne işin var CHP’de o zaman? Bırak adamları kendi işine baksın” diyerek eleştirdi. 

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Youtube kanalı Arayış TV’nin yayınında Muharrem İnce’nin yeni parti kurma girişimleri konusunda sert konuştu. Enginyurt, “Muharrem İnce’yi hiç düzgün bulmuyorum. Omurgalı da bulmuyorum davranışını. Parti tüzüğünü kurmuşsun, oylamayla kabul etmişsin. Partimi kurdum, ismini sürpriz yapacağım diyorsun. Ya ne işin var CHP’de o zaman? Bırak adamları kendi işine baksın” dedi.

Enginyurt, şunları söyledi:

“Muharrem İnce’yi hiç düzgün bulmuyorum. Omurgalı da bulmuyorum davranışını. Parti tüzüğünü kurmuşsun, oylamayla kabul etmişsin. ‘Partimi kurdum, ismini sürpriz yapacağım’ diyorsun. Ya ne işin var CHP’de zaman? Bırak adamları kendi işine baksın. Bırak adamları kendi haline ya! Hem o partinin içindesin, CHP’nin sıfatını taşıyorsun. Hem de diyorsun ki; bu CHP şöyle kötü böyle kötü. CHP kötü de AK Parti’ye bir lafın yok mu Muharrem İnce? Yola çıktıysan devam et kardeşim. İstenmeyen yerde durulmaz. İstenmediğini düşünüyorsan, durmayacaksın. Bismillah deyip çıkacaksın. Ben çıktım işte. İnce’ye bakıyorum, CHP’ye çaktığı kadar AK Parti’ye hiçbir şey demiyor. Hayırdır arkadaş ya? Ülkeyi CHP yönetiyor da bizim mi haberimiz yok. Bunlar mı iktidar? Efendim, yenildin de yenildin, yenildin de yenildin, Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı AK Parti ağzıyla dalga geçiyor.”   

Cemal Enginyurt Kimdir?

Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin fındık rekoltesi açıklamasına sert tepki göstermiş Pakdemirli’nin rekolteyi beklenenden yüksek açıkladığını savunarak “Tarım Bakanı bugün fındık üreticisine ihanet etmiştir” demişti.

Bunun üzerine Ordu milletvekili, MHP yönetimi tarafından disipline sevk edilmiş ve partinin merkez disiplin kurulu tarafından Cumhur İttifakı’nın ruhuna aykırı davrandığı gerekçesiyle ihraç edilmişti.

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Demokrat Parti’ye (DP) katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)