Son Dakika Haberler

Cevizoğlu, yandaşı sevindirdi: “Ben Kanal İstanbul’a evet diyen bir Atatürkçüyüm”

Cevizoğlu, yandaşı sevindirdi: “Ben Kanal İstanbul’a evet diyen bir Atatürkçüyüm”
Okunma : Yorum Yap

Daha önce Kanal İstanbul’un “Büyük Ortadoğu Projesi’nden daha büyük ve korkunç” bir proje olduğunu söyleyen Hulki Cevizoğlu, fikrini değiştirdi: “Ben Kanal İstanbul’a evet diyen bir Atatürkçüyüm” …


Gazeteci Hulki Cevizoğlu’nun katıldığı bir televizyon programında “Ben Kanal İstanbul’a evet diyen bir Atatürkçüyüm” demesi AKP çevresini sevindirdi. Bunun üzerine Cevizoğlu’nun CNN Türk ekranlarına çıkmayı bir süre daha garantilediği yorumları yapıldı.


CNN Türk’te Akıl Çemberi programına katılan Hulki Cevizoğlu, AKP’nin büyük tepkilere rağmen hayata geçirme ısrarını sürdürdüğü Kanal İstanbul projesini savundu. “Ben Kanal İstanbul’a evet diyen bir Atatürkçüyüm” diyen Cevizoğlu, “Bunu benim gibi birisinin söylemesi çok önemli. Kanal İstanbul tartışmasını başka noktalara getirerek, arkalarına Atatürkçüleri alarak muhalefet yapma döneminin bitmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Cevizoğlu daha önce “KİP (Kanal İstanbul Projesi), BOP denilen “Büyük Ortadoğu Projesi”nden çok dahabüyük ve korkunç bir proje” demişti.Söz konusu yazısı şöyle:METİNER VE YENİ AKİT’İ SEVİNDİRDİ


Hulki Cevizoğlu’nun bu sözleri AKP’li Mehmet Metiner ve Atatürk karşıtlığıyla bilinen dinci Yeni Akit gazetesinin hayli sevinmesine yol açtı. Cevizoğlu’nun sözlerini haberleştiren Yeni Akit, Kanal İstanbul’un “önem”ini anlattığı sözlerine dikkat çekip “Atatürkçü geçinen partiler de Kanal İstanbul üzerinden sahte söylemlerle rant peşinde koşmayacaktır. Arkalarına Atatürk’ü alarak siyaset yapan muhalefetin artık ortadan kalkması gerekir” sözlerini aktardı.

AKP’li Mehmet Metiner ise Cevizoğlu’na bu sözleri nedeniyle sosyal medya hesabı üzerinden “Senin gibi Atatürkçü baş göz üstüne Hulki Cevizoğlu!” diyerek seslendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)